Denem Haberi Başlığı

Denem Haberi Başlığı

YUKARI İNOVA KÖY HAYRINA YAKLAŞIK ÜÇ BİN KIŞI KATILDI

YUKARI İNOVA KÖY HAYRINA YAKLAŞIK ÜÇ BİN KIŞI KATILDI

ENGELSİZ EĞİTİM KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE  GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

ENGELSİZ EĞİTİM KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

MALİ MÜŞAVİR DOĞAN GÜRŞEN “ÇANAKKALE SERBEST  MUHASEBE S.M.M. M.O YÖNETİM ADAYIYIZ”

MALİ MÜŞAVİR DOĞAN GÜRŞEN “ÇANAKKALE SERBEST MUHASEBE S.M.M. M.O YÖNETİM ADAYIYIZ”

MEHMET EMİR ÇAKIR SÜNNET OLARAK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

MEHMET EMİR ÇAKIR SÜNNET OLARAK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

‘ÇOCUK KALBİ’NE HAYAT VEREN EN İLERİ DOKUNUŞLAR!

  • Haber :
  • Türkiye son yıllarda çocuk kalp hastalıklarının teşhisi ve tedavisindeki hızlı gelişimiyle özellikle çevre ülkeler için referans merkezi olarak öne çıkıyor.
    Ülkemizde ilk kez Acıbadem Üniversitesi Çocuk Kalp Cerrahisi ve Çocuk Kardiyolojisi Bilim Dalları’nın işbirliğiyle 4-5 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen “Acıbadem Heart Days” uluslararası sempozyumu hem yeni doğan bebeklerde kritik doğumsal kalp hastalıklarının teşhis ve tedavisinde en yeni gelişmeleri hem de ülkemizin bu alanda gösterdiği başarıları gündeme taşıdı. Yerli ve yabancı 60’dan fazla çocuk kardiyoloğu ve kalp cerrahının katılımıyla gerçekleştirilen zirvede konuşan Acıbadem Üniversitesi Çocuk Kalp-Damar Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayyar Sarıoğlu ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersin Erek, doğuştan kalp hastası her 3 çocuktan 1’inin ilk bir ay içinde hayati riskle karşı karşıya olduğuna dikkat çekerken, yenidoğanlarda erken teşhis ve tedavinin bu bebeklerin yüzde 90’dan fazlasına sağlıklı, normal bir hayata kavuşma imkanı verdiği mesajını vurguladı.
    Dünyada her yıl 1 milyondan fazla bebeğin doğumsal kalp hastalığıyla dünyaya gözlerini açtığını biliyor muydunuz? Peki erken tanı ve doğru tedavi ile bu bebeklerin yüzde 90’dan fazlasının sağlıklı, normal bir hayata kavuşabildiklerini! Evet… Bir zamanlar hayal olarak görülen anne karnında teşhis, teknoloji ve tıptaki ilerleme sayesinde artık anne karnında mümkün hale geldi. Üstelik minik kalplerin son derece kritik olabilen ameliyatları da henüz birkaç günlükken yapılabiliyor. Türkiye ‘çocuk kalbi’ndeki başarısıyla bölgesinde parlayan yıldız olarak öne çıkıyor. Bu kapsamda İşte ülkemizde ilk kez Acıbadem Üniversitesi Çocuk Kalp Cerrahisi ve Çocuk Kardiyolojisi Bilim Dalları’nın işbirliğiyle 4-5 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen “Acıbadem Heart Days” uluslararası sempozyumu, kendini çocuk kalbine adayan bilim insanlarını, Türki Cumhuriyetler’den Orta Doğu’ya, Kuzey Afrika’dan Balkan ülkelerine 60’dan fazla çocuk kardiyoloğu ve kalp cerrahını bir araya getirdi. Zirvenin ilk gününde uzmanlar Acıbadem Üniversitesi Klinik Simülasyon ve İleri Düzey Endoskopik-Robotik Cerrahi Eğitim Merkezi CASE’in büyülü yolculuğuna çıkarılırken, 5 Mayıs 2017, Cuma günü Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde gerçekleştirilen uluslararası sempozyumda yenidoğanlarda kritik kalp hastalıklarının tanısından kateter yolu ile ameliyatsız tedavilere, en kritik kalp ameliyatları konusuna dek en son gelişmeleri tartıştı, görüş alışverişinde bulundu. Zirvenin açılışında konuşan Acıbadem Üniversitesi Çocuk Kalp-Damar Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayyar Sarıoğlu, doğumsal kalp hastalıklarında ilk bir ayın çok önemli olduğunu belirterek “Yeni doğanlarda kritik konjenital birtakım anomaliler var ki bu bebeklerin üçte biri doğumdan hemen sonraki bir ay içinde birtakım ameliyatlara ve tedavilere ihtiyaç gösteriyorlar; yapılacak ameliyat ve tedaviler hayat kurtarıyor.
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz