YUKARI İNOVA KÖY HAYRINA YAKLAŞIK ÜÇ BİN KIŞI KATILDI

YUKARI İNOVA KÖY HAYRINA YAKLAŞIK ÜÇ BİN KIŞI KATILDI

ENGELSİZ EĞİTİM KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

ENGELSİZ EĞİTİM KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

MALİ MÜŞAVİR DOĞAN GÜRŞEN “ÇANAKKALE SERBEST MUHASEBE S.M.M. M.O YÖNETİM ADAYIYIZ”

MALİ MÜŞAVİR DOĞAN GÜRŞEN “ÇANAKKALE SERBEST MUHASEBE S.M.M. M.O YÖNETİM ADAYIYIZ”

MEHMET EMİR ÇAKIR SÜNNET OLARAK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

MEHMET EMİR ÇAKIR SÜNNET OLARAK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

Antik kente ziyaretçi akını

Antik kente ziyaretçi akını

İÇDAŞ FEN LİSESİ 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

 • Haber :
 • Biga merkez İçdaş Fen Lisesi tarafından 4006 Tübitak Bilim Fuarı açılışında; Kaymakam Mustafa Can, Ak Parti Biga ilçe başkanı Ahmet Şahin, İlçe Milli Eğitim müdürü Erkan Bilen, okul müdürü Faruk Girgin, İçdaş adına Şerif Mutlu, okul aile birliği başkanı Fatma Nur Meral tarafından kurdele kesildi.
  Biga İlçe Milli Eğitim müdürü Erkan Bilen nezaretinde açılan Tübitak Bilim Fuarı ile ilgili konuşma yapan okul müdürü Faruk Girgin şunları söyledi;
  Bilim, dünyadaki tüm insanları ortak düşüncede birleştirir. İnsanların doğru kararlar vermesini sağlayarak, insanlığı daha da ileri götürür. Bilimi önemseyen milletler, teknoloji alanında ileri giderek gelişir, rahat ve modern yaşam koşullarına ulaşır. Bilim ve teknoloji, günümüzde büyük bir hızla gelişmekte ve değişmektedir. Bu hızlı gelişmeye ayak uydurabilen milletler güçlü ve dünyada söz sahibi olabilmektedir. Bunun için bilimsel araştırmaya önem veren, yeni teknolojiler üreten gençler yetiştirilmesine özen gösterilmeli, önünü açmalı, onlara fırsat ve imkân verilmelidir.
  Bizler de Biga İçdaş Fen Lisesi olarak öğrencilerimizin ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçladık. Tübitak Bilim Fuarları bir yarışma etkinliği değildir. Bu fuarların amacı, öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktır. Bu ortamda araştırmasını sunan öğrenciler, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkalarıyla paylaşmanın coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır. Biraz sonra açılışını gerçekleştireceğimiz 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarında; 20 projede, 56 öğrenci ve 16 öğretmen çalışma yapmıştır. Proje çalışmalarına katılarak büyük fedakârlıklarla öğrencilerimize rehberlik eden tüm öğretmenlerime, çalışmalarda büyük gayret, özveri gösteren bütün
  öğrencilerime, proje koordinatörü Erol Bekçi’ye, proje yürütücüsü Murat Demirtaş’a, fuar komisyon üyelerine, fuar alanını ve ikramlarımızı hazırlayan, her zaman hep yanımızda olarak destekleriyle bize güç katan okul aile birliği üyelerimize, yardımcı personelimize ve bugün açılışımıza iştirak ederek bizleri onurlandıran siz değerli katılımcılarımıza teşekkür ediyor, fuarımızın hayırlı olmasını diliyor saygılar sunuyorum” dedi.
  Kaymakam Mustafa Can yaptığı konuşmasında;” Biga İçdaş Fen Lisesi’nin düzenlediği 4006 Tübitak Bilim Fuarının açılmasında emeği geçen okul müdürü ve öğretmenler, öğrenciler, okul aile birliği ve tüm katkısı olanları kutluyorum” dedi. Açılışa okul müdürleri, öğrenciler, görevli öğretmenler, veliler ve halk katıldı.
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz