24 operasyonda 36 gözaltı

24 operasyonda 36 gözaltı

“İDA’NIN GENÇ KADINLARI ÜRETİYOR”

“İDA’NIN GENÇ KADINLARI ÜRETİYOR”

ZİRAAT ODASI, ÇİFTÇİNİN YANINDA

ZİRAAT ODASI, ÇİFTÇİNİN YANINDA

Öztürk’ten yanıt gecikmedi ; “özür dilemenizi bekliyorum”

Öztürk’ten yanıt gecikmedi ; “özür dilemenizi bekliyorum”

‘Sağlık çalışanlarına önemli iyileştirmeler çok yakın’

‘Sağlık çalışanlarına önemli iyileştirmeler çok yakın’

M.Y.O KÜLTÜR KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI

  • Haber :
  • ÇOMÜ Biga Meslek Yüksek Okulu kültür, kariyer günleri başladı. Bu yıl ilk kez düzenlenen kariyer günleri açılışına Kaymakam Mustafa Can, stajyer kaymakam Ahmet Ali Altıntaş, TSO yönetim kurulu üyesi Tevfik Başarır, Ziraat Odası genel sekreteri Arif Ödül, öğretim üyeleri, öğrenciler ve konuşmacılar katıldı.
    Açılış sonrası günün anlam ve önemini belirten konuşmayı M.Y. O müdürü Ertuğrul Bilgücü yaptı.
    Bilgücü şunları söyledi; “Değerli öğrencilerimiz, mezun olduğunuzda meslek hayatınız ile ilgili kariyer planınız, alanınız ve iş dünyası hakkında merak ettiklerinizi öğrenme fırsatını bulabilmeniz ve sektörel işbirliğinizin gelişimine katkı sağlaması amacıyla farklı kurum ve kuruluşlarımızın yanında, sivil toplum örgütlerimiz ile birlikte işbirliklerimizi arttırma çabası içindeyiz. Bu kapsamda düzenlediğimiz ve 1 hafta süre ile devam edecek olan 1. Kültür ve Kariyer günleri etkinlikleri kapsamında Üniversitemizin değerli akademisyenlerinin yanında farklı sektör kuruluşlarının ve sivil toplum platformu temsilcilerini siz değerli öğrencilerimiz ile buluşturmak olacaktır. Meslek hayatınıza atılmadan önce en son eğitimi alacağınız üniversite eğitiminiz bu anlamda oldukça önemli olup, meslek yaşamınız ile ilgili bu eğitiminizi “köprüden önceki son çıkış” olarak görebilirsiniz. Sevgili öğrenciler, kariyer hayatımızın başarısını bilgi ve deneyim olmak üzere iki kavramın toplamı olarak görmeliyiz. İşte bu iki kavramı bir araya getirdiğimizde başarının önünü açabiliriz. Geleneksel hale getirmeyi planladığımız ve öğrencilerimizin kariyer yolculuklarına rehber olmasını düşündüğümüz etkinliğimizin tüm öğrencilerimiz için başarılı geçmesi dileklerim ile etkinliğimize değerli sunumları ile katkı verecek olan katılımcılarımıza teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi. Kaymakam Mustafa can Yaptığı konuşmasında; “Bu yıl ilk kez M.Y.O’ muzun düzenlediği Kültür ve Kariyer günlerinin verimli olmasını diliyorum. Biga Meslek Yüksek Okulumuzda Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hizmet vermektedirler. Meslek Yüksek Okulumuz Biga’mız için çok önemli bir okuldur. Kariyer günlerini organize eden ve emeği geçenleri kutluyorum” dedi.
    Kariyer günleri ilk oturumunda Doç. Dr. Ali Şahin girişimcilik, benim kariyerim, göçebe şirketler, Paradokstan İzdivaca konulu bir sunum yaptı. Daha sonra Kobi uzmanı Dilek Marangoz Şahin KOSGEB başvuru süreçleri ve KOSGEB desteklemeleri ile ilgili sunum yaptı. Beş gün sürecek olan kariyer günlerinde konuşmacı olarak; Dr. Seyhan Özavcı, Oktay Sarıtop, Selcan Alkaya, MİGROS ve Kariyer yolculuğumuz konulu Çanakkale Şehitlik Gecesi, DOĞTAŞ Genel Müdürü İlhan Tunçman, Doğtaş Pazarlama Müdürü Çağrı Öztürk kariyer yolculuğu sunumu, Biga OSB müdür vekili Mehmet Eroğlu, Biga OSB müdürü Orhan Kaplan, girişimcilik ve başarı öyküsü adlı sunumu ve 3 Mayıs Cuma günü Biga U.B.F dekanı Prof. Dr. Nazan Yelkikalan teknoloji ve dönüşüm çağı konulu sunumu ve Biga İ.İ.F.B öğretim üyesi Doç. Dr. Erdal Aydın Girişimciliğin Anatomisi konulu sunumu ile kariyer günleri noktalanacak. Kariyer günleri Biga Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda düzenleniyor.
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz