Denem Haberi Başlığı

Denem Haberi Başlığı

YUKARI İNOVA KÖY HAYRINA YAKLAŞIK ÜÇ BİN KIŞI KATILDI

YUKARI İNOVA KÖY HAYRINA YAKLAŞIK ÜÇ BİN KIŞI KATILDI

ENGELSİZ EĞİTİM KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

ENGELSİZ EĞİTİM KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

MALİ MÜŞAVİR DOĞAN GÜRŞEN “ÇANAKKALE SERBEST MUHASEBE S.M.M. M.O YÖNETİM ADAYIYIZ”

MALİ MÜŞAVİR DOĞAN GÜRŞEN “ÇANAKKALE SERBEST MUHASEBE S.M.M. M.O YÖNETİM ADAYIYIZ”

MEHMET EMİR ÇAKIR SÜNNET OLARAK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

MEHMET EMİR ÇAKIR SÜNNET OLARAK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

AK PARTİ’NİN BİGA BAYRAMLAŞMASI HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YILDA COŞKUYLA GEÇTİ

 • Haber :
 • Her Bayramda Bayramın ikinci günü yapılan bayramlaşma geleneği bozulmadı ve Bu yılda Ramazan Bayramının İkinci Günü Bigaspor Tesislerinde çok yoğun bir katılımla gerçekleşti.
  Bayramlaşma Programına Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan,Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin,MHP İlçe Başkanı Saadettin Sadettin Saat,İlçe Teşkilatları,İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık,İl Genel Meclis Üyeleri, Biga Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.
  Coşku ile geçen Bayramlaşma Programında ilk konuşmayı İlçe Başkanı Şahin yaptı.
  Öncelikle Biga Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan Karabiga Belediye Başkanımız Ahmet Elbi Gümüşçay Belediye Başkanımız Adnan Pastırmacı aramızda yıllarca bekledim bu üç ismi saymak için ne mutlu 3 belediyemizin 3 başkanı da burada Hepinizin Bayramı Kutlu olsun Katılan Herkese çok teşekkür ediyorum. Bu Güzel günde sizlerle birlikte olmaktan çok büyük minnet duyuyorum. Allah’a Şükürler olsun ki Teşkilatımız ile 31 Mart seçimleri için çok çalıştık ve alnımızın akı ile çıktık ve Belediyemiz dede Ak Parti olarak kazandık. Şu anda biliyorsunuz ki sınır ötesinde güven güçlerimiz operasyon yapıyorlar onlara da burdan teşekkür ediyoruz inşallah sağ salim evlerine dönerler. Değerli Arkadaşlarım biliyorsunuz ki önümüzde bir İstanbul Bayramı var Biz Biga da Bayramı yaptık İnşallah İstanbul da da aynı bayramı yapacağız.İnşallah 23 Haziranda da İstanbul’da ipi göğüsleyeceğiz Ben tekrardan Bayramınızı kutluyorum Sağlıcakla Kalın dedi.
  Ardından Konuşan Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı da şunları söyledi:
  Öncelikle Katılan herkese hoşgeldiniz diyor Hepinizin Ramazan Bayramını Kutluyorum. Biz Gümüşçay Belediyesi olarak dün halkımız ile bayramlaşmamızı yaptık Bu benim 21.Bayramım Arkadaşlarımın daha ilk bayramı inşallah onlarda 21’leri 41’leri görürler dedi.
  Sonrasında da Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi de Özetle şunları söyledi:
  Bende Katılan Herkesin Bayramını en içten dileklerim ile kutluyorum. Hepiniz Hoşgeldiniz Sefa getirdiniz. Bizde Karabiga için durmadan Bıkmadan Yorulmadan Çalışacağız dedi.
  Ardından Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan da şunları söyledi:
  Katılan Herkesin Ramazan Bayramını kutluyorum Bayramlaşma Programımıza hepiniz hoş geldiniz. Biz Mazbatamızı aldığımız günden itibaren Halkımız ile kopmadan yol yürümeye devam ettik. Ramazan Ayımızda da Her Mahallemizde iftar programları organize ederek Halkımız ile aynı sofralarda oruçlarımızı açtık. Hafta Sonları Çocuklarımız için Şehir Parkında Ramazan Etkinliklerini gerçekleştirdik. Bunun dışında da Biga’mızın tamamını ilgilendiren Seçimden önce söz verdiğimiz gibi Su Ücretlerinde İndirime gittik. Biga’mız Geldiğimiz günden bugüne suyu daha ucuz kullanıyor. Panayır özlemimiz var dedik. İnşallah bunu da 21-22-23 Haziranda gerçekleştireceğiz. Biz Biga da Daha Güzel işler yapmak için Hemşerilerimize söz verdik. Onlarda bize gereken desteği verdi.Şimdi de Çalışma sırası bizde Önümüzdeki 5 yıl içerisinde ne söz verdi isek onları gerçekleştirmek için çalışacağız 5 yılın sonunda Daha Güzel bir Biga olacak inşallah dedi.
  Son olarak da Ak Parti Grup Başkan Vekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan da özetle şunları söyledi:
  Bugün Bizleri Yalnız Bırakmayan Siz Değerli Katılımcıları en kalbi duygularım ile selamlıyorum Hepiniz Hoşgeldiniz Sefa getirdiniz. Allah’a Hamd olsun Bir Bayrama Daha Eriştik Ramazanı Şerifi arka da bıraktık. Allah Tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Hani bir söz vardır Hacılık Mekke’den dönünce başlar Bizde Ramazanı Şerifi Geride bıraktık ama Ramazan ayının ruhundan çıkmayalım. Bayramınızı en içten dileklerim ile kutluyorum Allah sizlere tekrardan Bayrama eriştirsin. Ben Neredeyse Hiçbir Biga Bayramlaşmasını kaçırmadım Biga’yı Ayrı Seviyoruz. Bakın Değerli Bigalılar Bir Bayram Müjdesi vereyim Forbes adlı dünyanın en önemli dergilerinden biri olan o dergi Türkiye’nin en yaşanabilir kenti olarak Çanakkale’yi seçti.Bu bizim için çok kıymetli bir iş. Bakın Bülent Erdoğan yeni başlıyor Görün 5 sene sonunda Biga’yı bizde omuz vereceğiz. Bizi Mahcup etmeyen Biga’yı bizde mahcup etmeyeceğiz. Biga’yı Alamasak Çok ayrı üzülürdük. Allah’a Hamd olsun Biga’mızı aldık. Kimin desteği varsa hepsine sonsuz teşekkür ediyorum. Çan’ın Bayramiç’in yanında Biga da gitse çok üzülürdük. Gümüşçay’ın devamı Karabiga’nın ilk kez bize geçmesi ile 3 te 3 yaparak Ayrı bir şeref duyduk. Beraber Çalışacağız hep beraber yolumuza devam edeceğiz Çünkü bizim bu toprağa aşkımız var sevdamız var.Biga’nın olmadığı bir Çanakkale eksik olur yanlış olur. Biga Farklı bir yer O yüzden Biga için çok daha fazla çalışacağız. Karabiga’ya Bir Doğalgaz Borcumuz vardı Kararını aldırdık.5 yılsonunda 3 Belediyemizde de yapılan hizmetler ile kıl payı değil eze eze birinci olacağız. Teşkilatlarımızda huzur ve güven istiyoruz.Asla Teşkilat kavgası istemiyoruz herkes işini yapacak herkes işini yaparsa büyük bir başarı ortaya çıkar Sayın Erdoğan ne yapıyorsa bizde onu yapacağız.Bu Millete olan borcumuzu ödemek için gece gündüz çalışacağız. Sistem bozulduğunda kızan Ak Partili AK Partili değildir.Biz Halkımız ile beraberiz.Yamuk yapan yamuk yaptığınız altında kalacak.Bigamızda en yakın zamanda namazgâh Şehitliğimize başlıyoruz.Araç Filomuza omuz veriyoruz. Sağlık Merkezlerimiz Başlıyor ve Balıklıçeşme bitti. Ağız ve Diş Sağlığı merkezimiz Proje aşamasında onu bitireceğiz. Gençlik Merkezimiz bitti yakında açıyoruz.13 Köyümüzün su sorununu çözdük 2 köyün kanalizasyon sıkıntısını bitirdik yaklaşık 80 kilometre asfalt döktük.16 Yılda Biga’ya 264.000 metre kare parke taşı döşedik Biga’ya Sadece geçen yıl 132 bin döşemişiz.İstiyoruz ki Bu huzurla bu beraberlikle yola devam etmek istiyoruz.Ben Tekrar Bayramınızı kutluyorum Katılan herkese çok teşekkür ediyor Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor Allah’a emanet ediyorum dedi.
  Konuşmaların ardından Program sona erdi.
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz