YUKARI İNOVA KÖY HAYRINA YAKLAŞIK ÜÇ BİN KIŞI KATILDI

YUKARI İNOVA KÖY HAYRINA YAKLAŞIK ÜÇ BİN KIŞI KATILDI

ENGELSİZ EĞİTİM KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

ENGELSİZ EĞİTİM KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

MALİ MÜŞAVİR DOĞAN GÜRŞEN “ÇANAKKALE SERBEST MUHASEBE S.M.M. M.O YÖNETİM ADAYIYIZ”

MALİ MÜŞAVİR DOĞAN GÜRŞEN “ÇANAKKALE SERBEST MUHASEBE S.M.M. M.O YÖNETİM ADAYIYIZ”

MEHMET EMİR ÇAKIR SÜNNET OLARAK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

MEHMET EMİR ÇAKIR SÜNNET OLARAK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

Antik kente ziyaretçi akını

Antik kente ziyaretçi akını

“Başarısızlık Varsa; Hepimizin”

 • Haber :
 • AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider seçim sonrasında basın mensupları ile bir araya geldi.
  Seçim sonuçlarını değerlendirmek için henüz çok erken olduğunu belirten Ayhan Gider; “Seçimleri geride bıraktık. Sayın Ülgür Gökhan’ı tebrik ediyorum. Aldığı oy da, başkanlık koltuğu da anasının ak sütü gibi helaldir” dedi. Gider Çanakkale’yi hizmet etmek için makam ve koltuğa ihtiyaç olmadığına dikkat çekerek; “Çanakkale için yapmam gereken ne varsa yapmaya devam edeceğim” dedi.AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, seçim kampanyasının başlangıcında olduğu gibi kapanışı da basın mensupları ile birlikte gerçekleştirdi. Çanakkaleli yerel basın mensupları ile birlikte kahvaltıda buluşan Ayhan Gider, yaptığı konuşmada; “Yoğun bir seçim süreci geçirdik. Adaylarda, parti teşkilatları da çok yoruldu. Bu süreçte hep söylediğimiz bir şey vardı; bu seçim dönemi geçecek yine aynı sokaklarda gezeceğiz, aynı kişilerle selamlaşacağız. Çünkü burası küçük ve güzel bir şehir. Seçimde kim ne söylemiş olursa olsun, biraz sonra çıkıp aynı sokaklarda gezeceğiz. Yoğun ancak üzücü bir seçim değildi. Çünkü Çanakkale’ye yakışan bir seçim oldu. 3-5 çok da dikkate alınmaması gereken olay dışında bir gerginlik yaşanmadı. Adaylar arasında zaten bir gerginlik yaşanmamıştır. Bu anlamda da Çanakkale’nin farklılığını ortaya koyduğunu düşünüyorum. Bizim geldiğimiz siyasi kültür sadece kazandığımızda değil; sonuç ne olursa olsun millet iradesine saygıyı gerektirir. Millet bize oy verdiği zaman iradesi tecelli edipte; bizi seçmediği zamanda yok eğitimine, oraya buraya laf söylemek bizim içinde bulunduğumuz geleneğin aşina olduğu bir durumdur. Ben bugün aldığımız sonucu millet iradesi olarak değerlendirip buna göre hareket etmenin en doğal yöntem olduğunu ilk günden beri söylüyorum. Millet ne söylemiş ise; siyasetçiye sadece buna uymak düşer” dedi.
  “İTTİFAK İLE GİDİLEN SEÇİMLERE ALIŞACAĞIZ”
  24 Haziran seçimlerinin ardından 31 Mart Yerel Seçimlerinde de partilerin ittifak kurma yoluna gittiğine dikkat çeken Ayhan Gider; “Bu ittifak kapsamında girilen ikinci seçimdi. Birinci seçim 24 Haziran seçimleriydi. Öyle görünüyor ki; süreç bu şekilde işlediği takdirde ittifak ile gidilen seçimlere alışacağız. Siyasetçilerde kendilerini ittifak adayları olarak konumlandırmaya ve daha farklı yöntemler geliştirmeye alışacaklar. Başkanlık sisteminden itibaren bu şekilde süreç devam ediyor. İlk gün sandıklar açılıp sonuçlar belli olmaya başladığı zaman seçilen başkanımızı tebrik etimi kendisi de bana teşekkür etti. Burada söyleyeceğim hiç bir şey bu seçimin sonucunu yorumlama, yargılama anlamı taşımaması gerekir. Çünkü Ülgür Başkanın aldığı her oy, oturduğu koltuk anasının ak sütü gibi helaldir, saygı değerdir. Bu anlamda kendisine önümüzdeki dönemde çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
  “PROJELERİ TARTIŞMA İMKÂNI MAALESEF BULAMADIK”
  Seçim kampanyası süresince proje ve Çanakkale’nin sıkıntılarını çözmeye yönelik kampanya yürütmeye gayret ettiğine dikkat çeken Ayhan Gider; “Tabi üç ay boyunca ben seçimi Çanakkale’ye çekmeye çalıştım. Bunun bir belediye seçimi olduğunu anlatmaya çalıştım. Çanakkale ile ilgili proje ve sıkıntılı gördüğüm durumları anlatmaya çalıştım. Ancak genel olarak baktığımızda seçim çok projeler üzerinden tartışılamadı, projeleri tartışma imkânı bulamadık. Önemli değil; millet illa projelere göre oy verecek diye bir mecburiyette yoktur. Oy kullanma seçmenin en doğal hakkıdır ve bireyseldir. Milletimiz oyunu da bu şekilde kullanmıştır” dedi.
  “HİZMET ETMEK İÇİN MAKAM VE KOLTUĞA İHTİYAÇ YOKTUR”
  Seçim değerlendirmesi için erken olduğunu ifade eden Ayhan Gider; “Bu seçimde birçok şey gördük. Hem Çanakkale hem de Türkiye çapında. Ancak bunları değerlendirmek için henüz çok erken. Bugün sıcağı sıcağına yapacağımız her değerlendirme, yarın bizleri düzeltmek zorunda bırakacak cümlelere iter. Ben bu seçimdeki siyaset dışı güçlerin tavırlarını sonucu etkilesin etkilemesin sağdan soldan küçük vuruşların en sağlıklı değerlendirmesinin birkaç ay sonra yapılması gerektiğine inanıyorum. Bugün gündemimiz bunlar değil; yeni seçilen arkadaşlara başarılar dilemektir. Bundan sonra alacağımız tavrı anlatmak, memleket sevdasının herhangi bir makama bağlı olmadığını tekrar ifade etmektir. Eğer bir insan bir topluma hizmet etmek istiyorsa, makam ve koltuğa ihtiyacı yoktur. O yüzden çok büyük kavgalara varmadan, seçim değerlendirmelerini iki düşman kutup gibi yapmadan, bunun savaş değil seçim olduğunu ruhumuza hissettirerek yapmalıyız. Kampanyamıza sizlerle başlamıştık, artık seçim bitti. Kampanyanın sonlandırılması gerektiği için tekrar sizlerle bir araya gelmeyi uygun bulduk.
  “MAKAS AÇILMADI, ÇÜNKÜ İTTİFAK OLARAK SEÇİMLERE GİRDİK”
  AK Parti Çanakkale Belediye Başkanı Ayhan Gider açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. “Çanakkale’de AK Partinin birçok ilçe kaybetmesi, Merkez’de makasın biraz daha açıldığı görüldü. Ak parti teşkilatlarının başarısız olduğuna dair bir kanı var. Siz ne düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine Ayhan Gider; “Öncelikle bir değerlendirme yapmak için verinin doğru olması gerekir. Merkezde makas açıldı diyorsunuz ama bendeki verilere göre makas açılmadı. Çünkü bu ittifak ile gittiğimiz seçimdir. 24 Haziran’da makas neredeydi şimdi nerede bakmak gerekir. Bu açıdan bir teşkilata bakıp başarısız demek doğru değildir. Değerlendirilecekse de sadece teşkilat değerlendirilmez; bir başarısızlık var ise tüm etkenler buna aday dahil hepsi bir bütün olarak değerlendirilir.
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz