ZAFER PARTİSİ ATEŞİ ALEVLENİYOR

ZAFER PARTİSİ ATEŞİ ALEVLENİYOR

TURAN MÜJDEYİ VERDİ

TURAN MÜJDEYİ VERDİ

BAŞKAN TAZICI; GENÇLERİN NE İSTEDİĞİNİ BİLİYORUZ

BAŞKAN TAZICI; GENÇLERİN NE İSTEDİĞİNİ BİLİYORUZ

DOĞTAŞ’TAN BİR İLK: METAVERSE MAĞAZASI AÇIYOR

DOĞTAŞ’TAN BİR İLK: METAVERSE MAĞAZASI AÇIYOR

BAŞKAN ALTINKAYA’DAN TÜRKÇE VURGUSU

 • Haber :
 • MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya’nın açıklaması şu şekildedir: “Türk Milletinin dili Türkçe’dir. Bu ezeli hakikat hiç değişmeyecektir. Türkçemiz yüzyıllardır çok geniş bir coğrafi sahada yaygın olarak kullanılan köklü bir dildir.
  Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin vurguladığı üzere: Türkçe, Türk milletinin ağzında anasının ak sütüdür. Türkçe varsa ‘Türk’üm doğruyum’ diyen nesiller muhakkak olacaktır. Türkçe düşerse elimizden saz düşer, Türkçe susarsa dudaklarımızda söz donar.”
  Karamanoğlu Mehmet Bey’in 1277 tarihindeki “Şimden gerü hiç kimesne kapuda ve dîvânda ve mecâlis ve seyrânda Türkî dilinden gayrı dil söylemeyeler.” fermanı, Türkçenin devlet dili olması, gelişmesi ve gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir yer teşkil etmiştir.
  Dilimizin doğru ve temiz kullanımı, dil kurallarına riayet edilmesi, bozulmasının ve bulanık hal almasının önüne geçilmesi hepimizin sorumluluğu altındadır. Bu konuda milli bilincin uyanması çok önemlidir. Türkçe’nin gelişmesi için emek veren, çaba gösteren, bu uğurda hayatını vakfeden atalarımıza ALLAH’ tan rahmet diliyor, halen yaşayan Türkçe sevdalılarına şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.
  Cahide Çamlıbel
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz