24 operasyonda 36 gözaltı

24 operasyonda 36 gözaltı

“İDA’NIN GENÇ KADINLARI ÜRETİYOR”

“İDA’NIN GENÇ KADINLARI ÜRETİYOR”

ZİRAAT ODASI, ÇİFTÇİNİN YANINDA

ZİRAAT ODASI, ÇİFTÇİNİN YANINDA

Öztürk’ten yanıt gecikmedi ; “özür dilemenizi bekliyorum”

Öztürk’ten yanıt gecikmedi ; “özür dilemenizi bekliyorum”

‘Sağlık çalışanlarına önemli iyileştirmeler çok yakın’

‘Sağlık çalışanlarına önemli iyileştirmeler çok yakın’

BAŞKAN TAZICI; GENÇLERİN NE İSTEDİĞİNİ BİLİYORUZ

 • Haber :
 • CUMHURİYET HALK PARTİSİ BİGA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI BİRÖZ TAZICI,; BU YAŞTA BU KADAR OLUMSUZLUĞA BAĞLI YAŞAMAK GENÇLERİN ZORUNLULUĞU OLMAMALI!
  Cumhuriyet Halk Partisi Biga Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı, Biga Doğuş Gazetesi’nden Bahar Karakurt ve İrfan Emin Özalp’ın sorularını yanıtladı.
  Neden CHP sorumuza karşılık, CHP Biga Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı şöyle yanıtladı.
  ”ÇOCUKLUĞUMDAN BU YANA ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA HAYRANIM.”
  Cumhuriyet Halk Partisi ailesine dâhil olma isteğim şu yüzden; benim ailemde sosyal demokrat anlayışı vardır ve bende böyle büyüdüm. Çocukluğumdan bu yana Atatürk ilke ve inkılaplarına hayranım. Benim yerim CHP çatısı olmalıydı, bu yüzden buradayım.
  Siyasete atılmaya ne zaman karar verdiniz?
  Şahsımın, arkadaşlarımın ve çevremin yaşam şekli bu yönde etkili oldu. Şöyle ki; Çok genç yaştayız ve hayatımızın belki de en güzel yaşlarında sürekli kötüyü düşünmek, sürekli maddiyat düşünmek zorundayız. Gerçekten çok kötü bir işleyiş var. Bu yaşta bu kadar olumsuzluğa bağlı yaşamak gençlerin zorunluluğu olmamalı. Evet, belki benimle bitmeyecek ama bende bu yolda mücadele edenlerden biri olmak istedim. Yaşadığımız hayatı, yaşadığımız şehri güzelleştirmek istiyorum. Bu sebeplerden dolayı siyasette aktif rol oynamaya karar verdim. Bunların dışında da geçmişte gazetecilik tecrübem vardı ve o dönemde de bir şekilde işim olan siyaset ilgi alanım olmaya başladı. Bunlar harmanlanınca ortaya bu sonuç çıktı ve artık siyasetteyim.
  2023 seçimlerinde yaklaşık altı milyon Z kuşağı oy kullanacak, CHP özellikle bu nesile karşı nasıl bir hitap tarzı ve dille yaklaşmayı düşünüyor?
  ”Z KUŞAĞI BİZİMLE AYNI FİKİRDE, HEDEFLERİMİZ AYNI.”
  Yeni bir nesil yetişiyor ve her şeye hâkim olarak yetişiyorlar. Ebeveynlerinin direktifleri doğrultusunda değil sorguladıkları ve inandıkları gerçeklerin peşinden koşuyorlar. CHP’nin bu gençlere karşı özel bir dil geliştirmesine gerek yok zaten her şey ortada. Biz, gençlerle aynı şeyi istiyoruz. Özgür bir yaşam, kolay ulaşılabilir hedefler istiyoruz. Z kuşağı bizimle aynı fikirde, hedeflerimiz aynı. Bu yüzden de özel bir dil geliştirmeye gerek kalmadan aynı ve doğru yolda gidiyoruz.
  Ailelerin şu anda çocukları için belirlediği hedef yurtdışında bir istikbal üzerine kurulu, bu konuda neler düşünüyorsunuz?
  ”EĞİTİMİN OLMADIĞI BİR ÜLKE SEVİYE ATLAYAMAZ AKSİNE ÜLKE SEVİYE KAYBEDER.”
  Eğitim çok kötü çünkü. 16 yıla dayalı bir eğitim sistemin içinden çıkıyorsunuz ve her sene değişen sınav sistemi mevcut. Öğrenciler belirli ray üzerinde ilerleyen bir sistem olmadığı için eğitim hayatının sonuna geldiğinde elleri bomboş kalıyor. Doğal olarak, eğitim ve liyakat sisteminin gerçekten işlediği ülkelere doğru kayıplar veriyoruz. Eğitimin olmadığı bir ülke seviye atlayamaz aksine ülke seviye kaybeder. Her yıl değişen eğitim sistemi ve eğitim yüzünden bizde çöküş yaşıyoruz.
  CHP Biga’da gençliğin üye durumu nedir?
  Özellikle 2019 yerel seçimlerinden sonra üye kaybı yaşadık. Bunun da çoğunu gençlerden yaşadık. Bunu doğal karşılıyoruz çünkü iş bulamama ve fişlenme kaygısı yaşıyor insanlar. Bunun doğru orantılı örneklerini de etrafımızda görüyoruz.
  Biga’da gençlere özel çalışmalarınız var mı?
  Pandemi döneminde çalışmalarımıza ciddi oranda ket vuruldu. Gerek üniversite gerekse Bigalı gençlerimiz online eğitime geçiş yaptığı için çalışmalarımız doğal olarak durdu. Bundan sonrasında benim atanmamla birlikte hızlı bir geçiş dönemi yaşayıp çalışmalar düzenleyeceğiz. Üniversite içinde, öğrenci arkadaşlarımızla birkaç program üzerinde görüşüyoruz. Yakın zamanda o çalışmayı da sonuçlandırıp gerekli duyuruları yapacağız.
  Geçtiğimiz günlerde ” CHP Çanakkale Sosyal Medya Çalıştayı ” gerçekleşti. Bu sosyal medya çalıştayı nedir?
  ”HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”
  Benim küçüklüğümden bu yana bu alana özel bir ilgim vardı ve sonrasında bu konu üzerine Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimleri aldım. Göreve geldikten sonra partimizde bu konuda eksik, yanlışlıklar gördük ve bu konu üzerine yoğunlaşmaya başladık. Sonrasında çevre belediye, ilçe, kadın ve gençlik kollarımızın hesaplarını inceledik geçtiğimiz aylarda CHP’li Belediye Başkanları Biga’da toplandı ve bu konuda bir sunum yaptık. Başkanlarımızın onay ve desteğini aldık. Yılbaşından hemen sonra tüm ilçelerimize bu konuda detaylı bir eğitim verdik. Ve istedikleri takdirde her türlü desteği verebileceğimizi ilettik.
  CHP Gençlik Kolları Genel Merkezi’nin 81 ilde başlattığı ”Zam Duvarı” etkinliği Çanakkale’de yapıldı. Siz bu konuyla alakalı bir etkinlik yapacak mısınız?
  Çanakkale ve Gelibolu’da yapıldı. Bu hafta içi bizde gerçekleştirecektik ancak hava şartlarından dolayı ertelemek zorunda kaldık. Havalar bu haldeyken insanları meydana çağırmayı doğru bulmadık. Ancak tabi ki sessiz kalmayacağız. Yeni tarihi belirleyince ‘Zam Duvarı’ etkinliğini sizlere de duyuracağız.
  CHP’ de Deniz Baykal döneminde tesettürlü kadınlara rozet takılması çok konuşulmuştu ve şimdi de Gençlik Kolları Genel Başkanının ailesinde tesettürlü bireyler olması CHP algı yapıyor olarak nitelendiriliyor. Bu konuda düşünceleriniz neler?
  ” BU BİR ALGI VE BU ALGIYA DA İNANMIYORUM. ”
  Ben böyle duruma inanmıyorum. Bu bir algı ve bu algıya da inanmıyorum. Bir insan tesettürlü yâda değil denilerek sınıflandırılamaz. Bu durum bir insanı sosyal demokrat yâda muhafazakâr yapmaz. Hepimiz aynı yerde yaşıyoruz ve bu durumun olması bence söz konusu değil. Bu algıyı kırıyoruz ve kırmaya devam edeceğiz.
  İktidar partisinin Kılıçdaroğlu’nun söylemlerinden yola çıkarak adım atmasını nasıl yorumluyorsunuz?
  ”TERS VE MANTIKSIZ BİR YORUM BULAMAZSINIZ. ”
  Geçmişte bunun örneğini birçok kez yaşadık. Bugün de KDV oranlarında bunu görüyoruz. CHP çamur at izi kalsın siyaseti yapmıyor. Doğru olanı, olması gerekeni söylüyor. Yapılan hiçbir açıklamada ters ve mantıksız bir yorum bulamazsınız. Düşündüğünüzde hepsi doğru.
  2023 seçimlerini ve buna bağlı olarak sayın Akşener’in Başbakan olma isteğini nasıl yorumluyorsunuz?
  ”MİLLET İTTİFAKI HALKIN ÇIKARLARI DOĞRULTUSUNDA EN DOĞRU KARARI VERECEKTİR.”
  Biz öncelikle güçlendirilmiş parlamenter sistemin geri gelmesini istiyoruz. Tek adam yönetiminin nelere sebep olduğunu çok açık şekilde görüyoruz. Tek adam yönetiminden ziyade TBMM’nin tekrar yetkilendirilmesi ve buna bağlı olarak akılcı kadroların karar mekanizması olmasını sağlayacağız. Cumhurbaşkanı adayımız konusunda Millet İttifakı halkın çıkarları doğrultusunda en doğru kararı verecektir.
  CHP Gençlik Kolları Genel Merkezi’nin logo çalışması mevcut. Buna katılacak mısınız?
  Henüz yeni başlayan bir yarışma, arkadaşlarımızla görüştük. Bu konuda becerikli arkadaşlarımız var. Bizde katılım sağlayacağız.
  İrfan Emin Özalp
  Bahar Karakurt
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz