ZAFER PARTİSİ ATEŞİ ALEVLENİYOR

ZAFER PARTİSİ ATEŞİ ALEVLENİYOR

TURAN MÜJDEYİ VERDİ

TURAN MÜJDEYİ VERDİ

BAŞKAN TAZICI; GENÇLERİN NE İSTEDİĞİNİ BİLİYORUZ

BAŞKAN TAZICI; GENÇLERİN NE İSTEDİĞİNİ BİLİYORUZ

DOĞTAŞ’TAN BİR İLK: METAVERSE MAĞAZASI AÇIYOR

DOĞTAŞ’TAN BİR İLK: METAVERSE MAĞAZASI AÇIYOR

BİGA’DA 3 BİN ADET FİDAN TOPRAK İLE BULUŞTURULDU

 • Haber :
 • Biga Orman Müdürü İhsan Tunç Organizesinde Biga Ağaköy KYK kız öğrenci yurt bahçesinde düzenlenen etkinlik ile çeşitli fidanlardan oluşan 3 bin adet fidan toprak ile buluştu.
  84 milyon için 3’er fidan 252 milyon fidan geleceğe nefes Dünyaya nefes gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 İlde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 252,milyon fidan dikimi etkinliği kapsamında Biga’da 3, bin adet fidan toprak ile buluştu. Fidan dikim etkinliğine Kaymakam Adayı Deniz Yıldırım, Belediye Başkan yardımcısı Sıtkı Keçeci, Dekan Prof Dr.Ercan Sarıdoğan, Emniyet Müdürü Emre Bolat, Jandarma komutanı Hüseyin Servi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, İlçe Tarım Müdürü Fevzi Atmaca, UEDAŞ Müdürü Sami Köşehaliloğlu, MYO Müdürü Ertuğrul Bilgücü İlçe Müftüsü Ertuğrul Akın, KYK Müdürü Berrin Bıçak ,Ak parti İlçe Başkan yardımcısı Saim Bakar yönetimi, Kent konsey Başkanı Metin Tatlı, Belediye Meclis üyeler ,Okul müdürler Öğretmenler Öğrenciler ve halk katıldı. İlçe Orman Müdürü İhsan Tunç Ağaçlandırma sahasında yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi. Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla; 7 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazete de yayımlanan Genelge ile her yıl 11 Kasım gününün ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak kutlanmasını uygun görmüştür.
  Bugün saat 11 de tüm Türkiye’de gerçekleştirilecek olan ” GELECEĞE NEFES, DÜNYAYA NEFES” sloganıyla yapılacak fidan dikimi seferberliği kapsamında 84 milyon için 3 er fidan toplam 252 milyon fidan dikim etkinliği programları düzenlenmektedir. Yapılacak bu etkinlikler ile ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, 7’den 77’ye toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve farkındalığı artırmakla birlikte diğer taraftan da son yıllarda ülke genelinde yürütülen ağaçlandırma çalışmalarını dünyaya duyurmak, dikkatleri ülkemizin bu konuda yürüttüğü başarılı çalışmalara çekmek hedeflenmektedir.
  Bu kapsamda bizlerde “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” sloganıyla başlatılan Milli Ağaçlandırma Günü nü Ağaköy Öğrenci Yurdu bahçesinde geleceğimizin fidanlarını sizler ile beraber Geleceğe Nefes olması temennisiyle dikeceğiz. İnşallah, bugün burada toprağa dikeceğimiz ceviz, ıhlamur, çınar, servi gibi yaklaşık 3000 adet fidan ile, bu dengeyi korumaya küçük bir katkı olması, dünyanın geleceğinin daha yeşil bir çevre olmasına elbirliğiyle katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bu doğrultuda yapılacak etkinlikler çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız en değerli miras, bereketli topraklarımıza birlikte dikeceğimiz fidanlarımız olacaktır.
  Fidan dikim töreninde emeği geçen çalışma arkadaşlarım başta olmak üzere tüm kamu, özel kurum ve kuruluşlara şahsım ve kurumum adına teşekkürlerimi sunuyorum. Müdürün konuşmasından sonra Fidan dikimine geçilerek 3 bin adet fidanı toprak ile buluşturuldu.
  Burcu Uçmaz
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz