BİGA KIZILAY, SMA’LI AHMET ALP’İN YANINDA!

BİGA KIZILAY, SMA’LI AHMET ALP’İN YANINDA!

BUNUN İÇİN DE BİZİ MAHKEMEYE VERİN KAYMAKAMIM..!

BUNUN İÇİN DE BİZİ MAHKEMEYE VERİN KAYMAKAMIM..!

MÜDÜR ATMACA ARPA HASAT ALANLARINI ZİYARET ETTİ

MÜDÜR ATMACA ARPA HASAT ALANLARINI ZİYARET ETTİ

TSO, HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

TSO, HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

HACIPEHLİVAN KÖYLÜ ÇİFTÇİ BİGA’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

HACIPEHLİVAN KÖYLÜ ÇİFTÇİ BİGA’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

ÇTSO VE GMKA YETKİLİLERİ YUNANİSTAN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞUNU ZİYARET ETTİ

 • Haber :
 • Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı yetkililerinden oluşan heyet Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğunu ziyaret ekonomik ve sosyal alanlarda yapılabilecek işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.
  İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğunda gerçekleştirilen görüşmede, Yunanistan Başkonsolosu Georgina Soultanopoulou, Ticaret Müşaviri, Doukas Marino Poulos, Konsolos, Georgios Gaitanis, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç, GMKA Çanakkale Koordinatörü Recai Başaran hazır bulundu
  “YUNANİSTAN İLE TİCARİ İŞBİRLİKLERİNİN BÖLGEMİZİN EKONOMİK POTANSİYELİNİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ.”
  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; “İlimize denizden ve karadan en yakın sınır kapısı Yunanistan. Yurt dışı ticari faaliyetlerimizin geliştirilmesi için bize ulaşım anlamında en yakın komşumuz Yunanistan ile çok daha fazla işbirliği yapmamız gerektiğini düşünüyoruz. Yunanistan Konsolosluk yetkileriyle; Küçükkuyu-Midilli arasındaki ticaretin canlandırılması, bölgemizde üretilen ve ihraç potansiyeline sahip ürünlerin tanıtımı ve üyelerimize uzun süreli vize verilmesi konularını gündeme getirdik.” dedi.
  “ODAMIZ ÜYESİ İŞ İNSANLARIMIZIN YURT DIŞI TİCARİ FAALİYETLERİNİ GELİŞTİRMEK ÜZERE VİZE YÜKÜNÜ ÜZERİMİZE ALMAK İSTİYORUZ”
  Başkan Yardımcısı Aydoğdu açıklamasının devamında; “Görüşmede gündeme getirdiğimiz en önemli konulardan birisi de üyelerimize uzun süreli ve çok girişli vize verilmesi oldu. Bu konuda iş insanlarımıza yardımcı olmak ve başvuru süreçlerinde yaşadıkları bürokratik süreçleri üzerimize almak için İstanbul Yunanistan Konsolosluğumuz ile işbirliği yapmayı bu konuda kendileri ile protokol yapmak istediğimizi kendilerine ilettik. Çanakkale ilimizin öne çıkan tüm ekonomik değerlerinin ve kültürel varlıklarımızın tanıtılması konularını görüştük.” ifadelerine yer verdi.
  “SİZ BİZİM EN BÜYÜK TURİZM MÜŞTERİMİZSİNİZ”
  İstanbul Yunanistan Başkonsolosu Georgina Soultanopoulou, vize hususu başta olmak üzere ekonomik ve sosyal alanlarda her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirterek; “Ziyaretiniz bizleri son derece memnun etti. Bugün gündeme getirdiğimiz ticari işbirliği önerileri, vize başvurusu, Küçükkuyu-Midilli ve kültürel faaliyetler hakkında yaptığımız görüşmeleri bir adım daha ileri götürmek ve somutlaştırmak üzere Haziran ayı sonuna doğru Çanakkale’ye resmi ziyaret yapmayı planlıyoruz. Küçükkuyu- Midilli hususunda, Midilli Ticaret Odasından bir heyet de davet edilebilir. Bu konuda dilerseniz Ticaret Müşavirimiz de size yardımcı olacaktır. Siz bizim en büyük turizm müşterimizsiniz. Sizlerle ekonomik ve sosyal alanlarda işbirlikleri yapmak bizleri de memnun eder.” dedi.
  Heyet temsilcileri tarafından karşılıklı hediyelerin takdim edilmesiyle ziyaret sona erdi. Haber Merkezi
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz