BASİT ÖNLEMLER İLE ÇOCUKLARI HASTALIKLARDAN KORUMAK MÜMKÜN

BASİT ÖNLEMLER İLE ÇOCUKLARI HASTALIKLARDAN KORUMAK MÜMKÜN

MÜDÜR SATILMIŞ “BU YIL 13,5 KM SSB YOL YAPILDI”

MÜDÜR SATILMIŞ “BU YIL 13,5 KM SSB YOL YAPILDI”

ÇANAKKALE’DE SAĞLIK ALANINDA BİR İLK DAHA…

ÇANAKKALE’DE SAĞLIK ALANINDA BİR İLK DAHA…

BİGASPOR’A MAÇ KAHVALTISI BİGASPOR YÖNETİMİNDEN

BİGASPOR’A MAÇ KAHVALTISI BİGASPOR YÖNETİMİNDEN

EZİNELİ MUHTARLAR BİGA MUHTARLAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

EZİNELİ MUHTARLAR BİGA MUHTARLAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

EMLAK DANIŞMANI MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI ÇTSO’DA BAŞLADI.

 • Haber :
 • Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda ve sınav yetkili kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraki olan MEYBEM A.Ş. tarafından toplamda 100 adayın yer aldığı Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavları başladı.
  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda ve sınav yetkili kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraki olan MEYBEM A.Ş. tarafından toplamda 100 adayın yer aldığı Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavları başladı. ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen sınavlarda adaylar önce yazılı ardından sözlü performans sınavlarına tabi tutuluyor. Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından hazırlanan Ulusal Meslek Standardı sayısı 515’e ulaştı. Ağ Teknolojileri Elemanından Zeytinyağı Üretim Operatörüne kadar çok geniş bir yelpazeyi içine alan Ulusal Meslek Standardı kapsamını her geçen gün genişletiyor. Odamız organizasyonunda Mesleki Yeterlilik Sınavı açılması için yeterli sayıda başvuru oluştuğu takdirde MYK tarafından yetkilendirilen kuruluşlarla işbirliği yaparak sınavların Çanakkale’de yapılmasını sağlıyoruz. Sorumlu Emlak Danışmanı ve İkinci El Motorlu Kara Taşıtları sınavları son dönemde en çok başvuru aldığımız meslekler arasında” dedi.
  “EMLAK DANIŞMANLIĞI YAPMAK İSTEYENLER MEVZUATI ÇOK İYİ TAKİP ETMELİ”
  Genel Sekreter Sandal açıklamasının devamında; “Emlak Danışmanlığı ticaretini yapmak isteyenler Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan ve güncellenen Mevzuatı çok iyi takip etmeliler. 14 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’ de yayınlanan “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile sektör temsilcileri ve adayları için çok önemli değişiklikler yürürlüğe girdi. Emlak dükkânı açmak için zorunlu olan en az lise mezuniyeti ve Mesleki Yeterlilik Belgesi almak 14 Ekim 2020’den sonra açılacak işletmeler için artık yeterli değil. MEB/Üniversite onaylı en az 100 saatlikeğitim ile Mesleki Deneyim şartı da diğer kriterlerle birlikte zorunlu hale getirildi.” açıklamasında bulundu.
  Haber Merkezi
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz