Denem Haberi Başlığı

Denem Haberi Başlığı

YUKARI İNOVA KÖY HAYRINA YAKLAŞIK ÜÇ BİN KIŞI KATILDI

YUKARI İNOVA KÖY HAYRINA YAKLAŞIK ÜÇ BİN KIŞI KATILDI

ENGELSİZ EĞİTİM KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE  GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

ENGELSİZ EĞİTİM KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

MALİ MÜŞAVİR DOĞAN GÜRŞEN “ÇANAKKALE SERBEST  MUHASEBE S.M.M. M.O YÖNETİM ADAYIYIZ”

MALİ MÜŞAVİR DOĞAN GÜRŞEN “ÇANAKKALE SERBEST MUHASEBE S.M.M. M.O YÖNETİM ADAYIYIZ”

MEHMET EMİR ÇAKIR SÜNNET OLARAK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

MEHMET EMİR ÇAKIR SÜNNET OLARAK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

ENGELSİZ EĞİTİM KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

  • Haber :
  • Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde düzenlenen “Engelsiz Eğitim” kısa film yarışması ödül töreni Biga Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.
    Ödül törenine Kaymakam Mustafa Can, Belediye Başkan Vekili Nazım Keskiner, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, şube müdürleri; Ebru Kaya, Duygu Uzun, okul müdürleri Engelsiz Eğitim kısa film yarışmasında dereceye giren öğrenci ve okul müdürleri öğretmenler, öğrenciler ve halk katıldı.
    Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen konuşmasında şunları söyledi; “Engelli doğmak ya da engelli olmak bireyin kendi seçimi değildir. Bizlere düşen herkesin aslında bir engelli adayı olduğunu göz önünde bulundurarak, kendimizi onların yerine koymak ve sorunlarına bu hassasiyetle yaklaşmaktır. Unutmamız gereken en önemli şey; en büyük engelin zihinlerdeki ve gönüllerdeki engellerin olmasıdır. Biz bütün sahip olduklarımızla, olamadıklarımızla insanız. Onlar bütün sahip olduklarıyla bizimle birlikteler. İyi ki varlar ve iyi ki bizimle birlikteler. Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler, çocuklarımızın hayatlarında fark yaratmak, hayallerini renklendirmek, yetkinliklerini artırmak ve toplumsal yaşama katılımlarını sağlamak için okullarımızda eğitim öğrenim gören engelli öğrencilerimizi gözümüzden ve gönlümüzden uzak tutmuyor, onlar için yapılan özel eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi ve sayılarının artması için gayret sarf ediyoruz. Bu bağlamda okullarımızda eğitim ve öğretim gören engelli öğrencilerimize yönelik toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla Biga ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi/özel tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin katılabileceği “Engelsiz Eğitim” konulu kısa film yarışması planlayıp Bakanlığımıza sunduk. Yarışmamız Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından kabul edildi ve bugün burada yarışmamızın ödül töreni için toplanmış bulunuyoruz. Kaymakam Mustafa Can yaptığı konuşmasında; “ tüm katılımcılar ve dereceye girenleri kutluyorum” dedi. Daha sonra Çavuşköy Özel okul öğrencilerinin dans gösterileri, Biga İÇDAŞ Fen Lisesi Öğrencileri Dans ve Folklor gösterileri sonrası dereceye giren filmlerin gösterisi yapıldı. Buna Göre Biga İlçe Milli Eğitim Müdürleri Tarafından Türkiye Genelinde düzenlenen Engelsiz Eğitim kısa film yarışmasında Türkiye birincisi olan Tekirdağ Çerkez Köy Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Derya Kelek’e ait Efsunkar adlı kısa film 1. oldu. 2. Ankara Gölbaşı İlçesi Milli İrade Uluslar Arası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hatice Nur Şahin’e ait Ay ışığı adlı kısa film oldu. Antalya Kepez ilçesi Neriman Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesinden Ezgi Aşçıbaşıoğlu’na ait Engel adlı kısa film 3.olmuştur. Dereceye giren öğrencilere Kaymakam Mustafa Can, Belediye Başkan Vekili Nazım Keskiner, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz tarafından ödüller verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen tüm katılımcılara teşekkür etti.
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz