BİGA BORSASINA YILIN İLK ARPASI GELDİ

BİGA BORSASINA YILIN İLK ARPASI GELDİ

BAŞKAN SEPİCİ “HİÇ DURMADAN, HİÇ YORULMADAN AŞKINAN ÇALIŞMAYA DEVAM”

BAŞKAN SEPİCİ “HİÇ DURMADAN, HİÇ YORULMADAN AŞKINAN ÇALIŞMAYA DEVAM”

BİR ÇOCUK NEFES ALSIN, HAYATINI DOYASIYA YAŞASIN DİYE BÜTÜN BU ÇABAMIZ…

BİR ÇOCUK NEFES ALSIN, HAYATINI DOYASIYA YAŞASIN DİYE BÜTÜN BU ÇABAMIZ…

BAYRAMİÇ’TE KİRAZ HASADI BAŞLADI

BAYRAMİÇ’TE KİRAZ HASADI BAŞLADI

ÇAN’DA COVİD-19 TEDBİRLERİ VE PAZAR YERİ DENETİMİ

ÇAN’DA COVİD-19 TEDBİRLERİ VE PAZAR YERİ DENETİMİ

GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANI AKKOYUN; HIFZISIHHA KURULUNA SİYASİ PARTİLERDEN DE TEMSİLCİLER ALINMALI

 • Haber :
 • Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Yiğit Akkoyun Çanakkale’nin Türkiye risk haritasında 1.olması ile ilgili olarak parti sözcüsünün yaptığı açıklamaların dikkate alınması gerektiğini ifade ederek İl Hıfzısıhha kuruluna siyasi partilerden de temsilciler alınması zaruri hale gelmiştir dedi.
  Akkoyun konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadelere verdi; Gelecek Partisi İl Başkanlığı Olarak COVID-19 Salgınında Risk Haritası Renk Verilerinin Ilk Açıklanmaya Başladığı 8 Şubattan Bu Yana Şehrimizde Vaka Artışları 26 Kattan Fazla Artmıştır. İl Hıfzısıhha Kurulunun Siyasi Partilerden de Doktor,Sağlıkçı Temsilcileri Bir An Önce Yapılan Toplantılara Dahil Etmesi Zarari Olmuştur. Gelecek Partisi Olarak İl Yönetimimizde 2 Doktor 1 Eczacı Bulunmakta Olup Sürece Her Türlü Katkıyı Sunmak Için Gönüllü Olarak Mesai Harcamayı Kabul ve Taahhüt Etmekteyiz. Kentimiz Için Ivedi Alınması Gereken Önlemler Aşağıda Sıralanmıştır. Talebimizin Kabul Görmesi Halinde Yönetimimizde Bulunan Sağlıkçıların Hıfzısıhha Kuruluna Katılım Sağlayacağını Kamuoyuna Beyan Ederiz.
  1-Çanakkale ‘nin toplam nüfus sayısına göre yoğun bakım ve yatak kapasitesi yetersizdir. Bilindiği üzere Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Kepez Beldesindedir. Çanakkale merkez ilçesinde yeni bir hastane planlanmalı veya özel hastaneler bu anlamda teşvik edilmelidir.
  2-Pandemi hastanesi ile normal poliklinik hizmeti veren hastanelerimizin ivedi şekilde ayrılması gerekmektedir. Araştırma Hastanesinin acilen tüm birimleri ile pandemi hastanesine dönüştürülmesi planlanmalıdır.
  3-Temaslı takibi uygulamalarında rehavete mahal verilmemeli ve sıkı bir takip uygulanmalıdır.
  4-Ulusal ve Yerel zincir marketlere girişte HES Kodu uygulamasının başlatılması gerekmektedir.
  5-Çanakkale ve Kepez beldesinde bulunan kordon ve sahil alanlarının yasak kararının kaldırılması tam aksine kapalı alanların ve AVM ‘lerin yasak kapsamına alınması gereklidir.
  6-Tüm okul düzeylerinde ivedi bir şekilde online eğitime geçilmelidir.
  7-Tüm bu önlemlerin yanında zaten duyarlı olan Çanakkale halkımızın yerel bir seferberlik başlatarak COVİD ile mücadeleye destek vermesi ve bu virüsü kısa sürede şehrimizden def etmemiz için fedakarlık yapması gerekmektedir. UNUTMAYALIM DEĞERLİ ÇANAKKALE HALKI HİÇBİR VİRÜS ÇANAKKALE’MİZDEN BÜYÜK VE GÜÇLÜ DEĞİLDİR!
  Haber Merkezi
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz