YUKARI İNOVA KÖY HAYRINA YAKLAŞIK ÜÇ BİN KIŞI KATILDI

YUKARI İNOVA KÖY HAYRINA YAKLAŞIK ÜÇ BİN KIŞI KATILDI

ENGELSİZ EĞİTİM KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

ENGELSİZ EĞİTİM KISA FİLM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

MALİ MÜŞAVİR DOĞAN GÜRŞEN “ÇANAKKALE SERBEST MUHASEBE S.M.M. M.O YÖNETİM ADAYIYIZ”

MALİ MÜŞAVİR DOĞAN GÜRŞEN “ÇANAKKALE SERBEST MUHASEBE S.M.M. M.O YÖNETİM ADAYIYIZ”

MEHMET EMİR ÇAKIR SÜNNET OLARAK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

MEHMET EMİR ÇAKIR SÜNNET OLARAK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

Antik kente ziyaretçi akını

Antik kente ziyaretçi akını

GÜNGÖR GEZER’İN KONUŞMASI

 • Haber :
 • Kutsal Emanetlerin Ankara’ya Uğurlama töreninde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Biga Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Öğretmeni Güngör Gezer’in yaptığı konuşmasında şunları söyledi.
  Şehitler kefen bezi biçilmez
  Can verilen topraktan vazgeçilmez…
  Vazgeçmediler…Bir karış dahi vatan toprağım feda etmemek için canlarını hiç düşünmeden feda etti 250 bin Mehmetçik.. Sayın Kaymakam değeli protokol üyeleri saygı değer misafirler ve öğrenciler
  Çanakkale Zaferinin 104 Yılında Gelibolu Yarımadasından alman kutsal emanetleri 18 teslim töreni için toplandık.
  18 Mart 1915…Tarihin en kanlı savaşlarından birinin yaşandığı o günün sonunda, kimse neler olup biteceğini bilmiyordu. Ordusu zayıf, silahı yetersiz Osmanlı Devletini bir hamlede galebeye uğratacağını düşünen Churchil’in “Beş dakikada Çanakkale’yi geçer, beş çayını da İstanbul’da içeriz!” şeklindeki iddialı sözleri, tarihin en büyük yanılgılarından biri olmuştur.8 Metreye kadar yaklaşan karşılıklı siperler… Ve atılan mermilerin havada çarpıştığı kanlı muharebeler… Ve işte Çanakkale’de Mehmetçik, vatan toprağını canından kıymetli bilmiş ve korkmadan ileri atılıp düşmana aman vermemiştir. Atatürk’ün “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum!” sözleri, vatan uğrunda şehitliğin önemini vurgulamaktadır.
  Vatan toprağı üstünde yaşayan her birey için aynı derecede kıymetli ve kutsaldır. Vatan şairi Namık Kemal, bu düşünceyi şu sözlerle dile getiriyor. “İnsan vatanını sever.’ Çünkü Allah’ın insanlara bahşettiği şeylerin en azizi olan hayat, vatan havasım teneffüsle başlar. İnsan vatanını sever. Çünkü Allah’ın bağışladığı şeylerin en parlağı olan göz, dünyaya ilk baktığı zaman vatan toprağını görür. İnsan vatanını sever. Çünkü vücudunun maddesi, vatanın bir parçasıdır. İnsan vatanını sever. Çünkü hürriyeti, rahatı, hakkı, menfaati vatan sayesinde ayakta kalabilir. İnsan vatanını sever. Çünkü varlık sebebi olan atalarının sakin mezarlığı ve çocuklarının meydana geleceği yer, vatandır.Bugün burada aslında vurguladığımız, cennet vatanımızın ilelebet bağımsız kalacağını ifade etmektir. Doğudan Batıya vatanımızın her karışı aynı derecede kutsal ve bizim için kıymeti paha biçilmezdir.En büyük güvencimiz, geleceğimizin teminatı gençler, genç atletler kutsal emanetleri taşıma görevini büyük bir özgüvenle yerine getirecekler. Gençler, yorgunluk nedir bilmeden hep ileri atılın, gözleriniz gideceğiniz en son ufukta olsun. Çünkü vatan size emanet!
  Saygılarımla.
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz