BİGA FUAR TERTİP KOMİTE TOPLANTISI YAPILDI BİGA FUARI 9 EKİM’DE AÇILIYOR..!

BİGA FUAR TERTİP KOMİTE TOPLANTISI YAPILDI BİGA FUARI 9 EKİM’DE AÇILIYOR..!

MÜHENDİS OLMAYA ADIM ADIM PROJESİ GERÇEKLEŞTİ

MÜHENDİS OLMAYA ADIM ADIM PROJESİ GERÇEKLEŞTİ

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE SIFIR TOLERANS

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE SIFIR TOLERANS

BAŞKAN SOKULLU; “KREDİ DAĞITMAYA DEVAM EDİYORUZ”

BAŞKAN SOKULLU; “KREDİ DAĞITMAYA DEVAM EDİYORUZ”

AYSU BEBEK-ÇOCUK MAĞAZASI AÇILDI

AYSU BEBEK-ÇOCUK MAĞAZASI AÇILDI

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI MUHTEREM İNCE, ÇANAKKALE’DE TRAFİK DENETİMLERİNE KATILDI

 • Haber :
 • İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE, Ramazan Bayramı tatili dönüşünde kazaları en aza indirmek için Trafik ekiplerince Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesindeki gerçekleştirilen trafik denetimlerine katıldı.
  İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE ve Vali Orhan TAVLI, İçişleri Bakanlığımız tarafından Ramazan Bayramı tatilinde trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla başlatılan denetimler kapsamında Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesindeki trafik kontrol noktasında sürücüler ve vatandaşlar ile sohbet edip araç sürücülerine ve yolculara emniyet kemeri, aşırı hız yapılmaması ve araç seyir halinde iken sürücülerin cep telefonu ile konuşmamaları konusunda uyarıda bulunarak trafik kurallarıyla ilgili uyarıcı bilgilerin yer aldığı broşürler dağıttı.
  Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum projesi kapsamında Çocuklara aşırı hız, emniyet kemeri kullanımı, seyir halindeyken cep telefonu kullanımı ve kural ihlallerine karşı ebeveynlerini uyarmalarını isteyen İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE ve Vali Orhan TAVLI, çocuklara karne, kırmızı düdük ve şapka hediye ettiler.
  Trafik denetiminde açıklamada bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE; “İçişleri Bakanlığı olarak, hem yıl içerisinde, hem de özellikle bayram nedeniyle trafik tedbirlerimizi en üst düzeye çıkarmış durumdayız. Trafikte can kayıplarımız, ölümlü kaza sayı oranımız çok yüksekti. Aldığımız tedbirlerle, Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği talimatlar, Sayın Bakanımız Süleyman SOYLU’nun almış olduğu tedbirler ile bizlerin de uygulaması ile bu oranı ciddi seviyede azalttık. Amacımız bunu sıfırlı noktalara getirmek” diye konuştu.
  Alınan tedbirler ve yurt genelindeki sıkı denetimlerin faydalı olduğunu ifade eden İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE, “Bu bayramda da aldığımız tedbirler ile tüm yurt çapında bu tedbirleri en üst düzeyde uygulamaya çalışıyoruz. Bizlerde bu vesile ile bu gün bu noktadayız. İçişleri Bakanlığı olarak bakanımız başta olmak üzere tüm üst yöneticiler tüm Türkiye’ye dağılmış durumdayız. Trafik tedbirlerini yerinde denetlemeye çalışıyoruz. Kontrol ediyoruz. Vatandaşlarımıza uyarılarda bulunuyoruz. Amacımız sıfır kaza ile trafikteki can kayıplarını sıfıra indirmek. Bu anlamda çok sayıda proje yaptık. Çok hızlı da sonuç almaya başladık. Hem 2019’un ilk beş ayında, hem de bayram tatilinin ilk 5 gününde rakamlar bizi gerçekten bu almış olduğumuz tedbirlerin ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor. İnşallah bunu sıfırlı noktalara sizlerin de desteği ile çekeceğiz” açıklamasını yaptı.
  Tüm Türkiye’de yüz binlerce personelin görev yaptığını ve hedefin sıfır ölümlü trafik kazası olduğuna değinen İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE “Bu anlamda otobüs denetimlerine önem veriyoruz. Türkiye’deki otobüsleri almış olduğumuz tedbirler ile sivil denetimler ile denetliyoruz. 66 tane müfettişimiz sahada. Bayram boyunca denetimlerde bulunuyor. Toplam 185 bin civarında personelimiz ile sahadayız. Kontrol ediyoruz. 131 bin civarında bir rakam ile trafik ekibimiz görev yapıyorlar. 9 günlük tatili biz 11 güne bir gün öncesi ve bir gün sonrasını da katarak 11 günlük bir çalışma programı planladık. Bu gün geldiğimiz noktada, elde ettiğimiz rakamlar geçen yıla göre, önceki yıllara göre, yüzde elli oranında ölümlü trafik kaza sayısının ve ölümlerin azaldığını gösteriyor. Amacımız ölümlü kazaları sıfıra indirmek” şeklinde konuştu
  İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE, geçen yıl başlattıkları kırmızı düdük kampanyasının sürdüğünü, çocukların bu kampanyada büyük rol oynadıklarını belirterek, “Çocuklarımız bu bayramda da buna ek olarak sürücülere, anne ve babalarına karne vererek bir çalışmaya daha katkıda bulunuyorlar. Çocuklarımızın verdiği bu karneleri sosyal medyada paylaşmaları ile çok sayıda beğeni alırlarsa ilk 100 çocuğumuza bisiklet hediye edeceğiz. Böyle de bir kampanyamız var. İnşallah bu çalışmaları basının da desteğiyle güzel sonuçlar almayı istiyoruz. Emniyetimiz, Jandarmamız, İçişleri Bakanlığımızın görevli personeli ile sahadayız. Burada olduğu gibi tüm Türkiye’de de Valilerimiz, Kaymakamlarımız, Emniyet müdürlerimiz, Jandarma komutanlarımız hep görevi başındalar. Bayram tatili sonunda inşallah daha güzel sonuçlara kavuşuruz”” şeklinde konuştu.
  Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesindeki gerçekleştirilen trafik denetimlerinde Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Ayvacık İlçe Jandarma Komutanı Emre Önem, Çanakkale Bölge Trafik Şube Müdürü Yasin Pala, Ayvacık İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Yılmaz, Küçükkuyu Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Aytaç Bayırlı, Jandarma ve Emniyet personelleri bulundu.
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz