SİYASAL VE JEOPOLİTİK YÖNLERİYLE MONDROS’TAN MONTRÖ’YE PANELİ GERÇEKLEŞTİ

SİYASAL VE JEOPOLİTİK YÖNLERİYLE MONDROS’TAN MONTRÖ’YE PANELİ GERÇEKLEŞTİ

İL BAŞKANI NAİM MAKAS BİGA MUHTARLAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

İL BAŞKANI NAİM MAKAS BİGA MUHTARLAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

İLÇEMİZDE MUAF OLAN YERLER VE KİŞİLER AÇIKLANDI..

İLÇEMİZDE MUAF OLAN YERLER VE KİŞİLER AÇIKLANDI..

DENİZLERDE AV SEZONU BİTTİ

DENİZLERDE AV SEZONU BİTTİ

ÇANAKKALE İŞKUR VE ÇOMÜ İŞ BİRLİĞİNDE GELECEK ATÖLYESİ DÜZENLENİYOR

ÇANAKKALE İŞKUR VE ÇOMÜ İŞ BİRLİĞİNDE GELECEK ATÖLYESİ DÜZENLENİYOR

KENDİ HİKÂYESİNİ YARATAN DERYA DEMİRCAN ÇANAKKALE’ NİN GURURU OLDU

 • Haber :
 • Tarımda kendi hikâyesini yaratan, yetiştirdikleri ürünlerle marka olan 21 kadın; Tarım ve Orman Bakanlığı’ nın Ankara’da düzenlediği organizasyonda bir araya geldi. Kaz Dağları’ nda kurduğu çiftlikte Türkiye’nin prolin ve antioksidan derecesi en yüksek ballarını üreten Derya Demircan; binlerce kadın arasından seçilerek Çanakkale’nin gururu oldu.
  GERÇEKTEN İŞİNİ AŞKLA YAPIYOR
  Dünya Kadınlar günü etkinlikleri çerçevesinde ‘Ben yaptım sen de yaparsın’ sloganıyla düzenlediği organizasyonda Derya Demircan’la ilgili anısını paylaşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Derya hanımın ürettiği bAal çok güzel bir şişe ve paketle elime ulaştı. Bende işten iyi anlayan biri olarak şişeye kanmam. Hemen tadına baktım. Tadı gerçekten çok iyi. Hanımefendiyi aradım çok teşekkür ettim. Gerçekten işini aşkla yapıyor” dedi.
  ARICILIĞIN EN İYİ YAPILACAĞI BÖLGENİN KAZDAĞLARI OLDUĞUNU KEŞFETTİM
  Programa konuşmacı olarak da seçilen Derya Demircan, “Girişimci bir kadın olarak beni fikir aşamasından uygulamaya attığım her adımda destekleyen Tarım ve Orman Bakanlığı’nın böylesine kıymetli bir etkinlikte yer almaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum” dedi. İstanbul’ da tekstil işiyle uğraşırken arıcılığa merak sardığını ve çiftliğini Kaz Dağlarına kurduğunu belirten Derya Demircan, “Arıcılık işine girmeden önce uzun bir süre arıcılık ve apiterapi konusunda eğitimler aldım. Sonrasında arıcılığa en iyi nerede yapabileceğim konusunda Pervari’ den Anzer’ e Macahel’ den Hizan’ a pek çok bölgede araştırmalar yaptım, numuneler topladım. Ve sonunda Türkiye’ nin prolin ve Antioksidan değeri en yüksek balının Kaz Dağları’ ndan çıktığını görünce Tarım ve Orman Bakanlığımızın Genç Çiftçi Projesi kapsamında aldığım 30 bin lira hibe desteğiyle Kaz Dağları eteklerinde Bayramiç’ te arı çiftliğimi kurdum” dedi. MANUKA BALI’ NA EŞ DEĞER
  Kovanlarından elde ettiği ballarında en önemli etkenin yabani sarımsak olduğunu söyleyen Derya Demircan, “Dünyaca ünlü antioksidan değeri yüksek manuka balı özelliğini manuka bitkisinden alıyor. Bizim ballarımız ise değerini yabani sarımsaktan alıyor. Tesisimizin apiterapi merkezi olması için çalışmalarımız devam etmekte. Polen, propolis, arı sütü, apilarnil gibi arı ürünlerinin sağlık alanında kullanılması için de çalışmalar yapıyorum” diye konuştu.
  ATALARIMIZDAN KIYMETLİ BİR MİRAS
  Dünyada baldan sargı bezi bile üretildiğini söyleyen Demircan konuşmasını şöyle tamamladı. “Ben balımızı savaş zamanlarında yaraların iyileştirilmesinde kullanılan, saülık için çok faydalı bir ürün olarak Osmanlı kültüründen ve atalarımızdan devredilen kıymetli bir miras olarak görüyorum. Ve devletimizin desteğiyle bu mirasa sahip çıkabildiğim için çok mutluyum”
  Haber Merkezi
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz