SEPİCİ; “AK PARTİ DE GÖREVLER HALKA VE HAKKA HİZMET İÇİN VERİLİR”

SEPİCİ; “AK PARTİ DE GÖREVLER HALKA VE HAKKA HİZMET İÇİN VERİLİR”

GÖLETTE KORKUTAN KEŞİF…

GÖLETTE KORKUTAN KEŞİF…

7. ÇANAKKALE BİENALİ BAŞLADI

7. ÇANAKKALE BİENALİ BAŞLADI

150 YILLIK SERÜVEN FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

150 YILLIK SERÜVEN FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

BİGA ZAHİRECİLER YAPI KOOPERATİFİ’NİN GENEL KURULU YAPILDI

BİGA ZAHİRECİLER YAPI KOOPERATİFİ’NİN GENEL KURULU YAPILDI

Kitap Arısı, ilk yılında çocuklara 100 bin kitap taşıyacak!

 • Haber :
 • Dünya çapında tanınan Türk inşaat firması Yapı Merkezi, bünyesindeki Irmak Okulları ile başlattığı sosyal sorumluluk projesi “Kitap Arısı”nın ilk ayağını Çanakkale ve Gelibolu’da bulunan ilköğretim okullarından başlattı.
  Yapı Merkezi Kurucu Ortağı ve Irmak Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Arıoğlu ile birlikte Gelibolu Belediye Başkanı Münir Mustafa Özacar, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, T.C. Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, T.C. Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Çardak İlçe Eğitim Müdürü Aydın Şafak Kılıçaslan’ın katıldığı etkinlikte okullara toplam 3 bin adet kitap bağışı yapıldı.
  Dünya çapında tanınan Türk inşaat firması Yapı Merkezi, bünyesindeki Irmak Okulları ile başlattığı sosyal sorumluluk projesi “Kitap Arısı”nın ilk ayağını Çanakkale ve Gelibolu’da bulunan ilköğretim okullarında düzenlenen bir törenle başlattı. Yapı Merkezi Kurucu Ortağı ve Irmak Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Arıoğlu ile birlikte Gelibolu Belediye Başkanı Münir Mustafa Özacar, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, T.C. Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, T.C. Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Çardak İlçe Eğitim Müdürü Aydın Şafak Kılıçaslan’ın katıldığı etkinlikte okullara toplam 3 bin adet kitap bağışı yapıldı.
  Ülkü Arıoğlu: “Her çocuğun kitap okumasını istiyoruz”Tüm Türkiye’de, yeterli imkânlara sahip olamayan okullara ulaşarak kütüphaneler kurmak veya var olan kütüphanelerini zenginleştirmeyi amaçlayan Kitap Arısı Projesi 2019 – 2020 eğitim öğrenim döneminde en az 100 okula ulaşarak 100 bin kitap bağışı yapacak. Törendeki konuşmasında, düşünce ve duygusal gelişim için en etkili aracın okumak olduğunu belirten Ülkü Arıoğlu, her çocuğun geliştirici kitaplara kolayca ulaşmasını arzu ettiklerini ve onları bol bol okumaya teşvik etmek için çaba harcayacaklarını söyledi. Ülkemizin geleceği çocuklarımız için kitap okumanın çok büyük önem taşıdığını da aktaran Arıoğlu sözlerine şöyle devam etti:
  “Yapı Merkezi ve Irmak Okulları’nın kurucusu olan Ersin Arıoğlu’nun annesi Gelibolu’ludur. İnşaat mühendisi olan Ersin Arıoğlu’nun gençlik ideallerinden biri Çanakkale Boğazı’nın 2 yakasını bir köprü ile bağlamaktı. Dünyanın en uzun asma köprüsü şu anda Gelibolu – Lapseki arasında, Yapı Merkezi’nin de içinde bulunduğu 2’si Türk ve 2’si Koreli inşaat şirketleri tarafından inşa ediliyor, ayakların temeli yerleştiriliyor. Köprü Ersin Arıoğlu’nun tasarladığı ön dizayn gibi tamamlanacak. Bu yüzden biz de projemize Gelibolu’dan Orgeneral Nurettin Ersin İlk ve Ortaokulu ile Bolayır Şehit Nuriye Ak İlk ve Ortaokulu ve Lapseki’den Çardak İlk ve Ortaokulu’nu seçerek başlıyoruz.”
  Kitap Arısı Projesi, Erzurum ve Şanlıurfa’dan belirlenen 3 okul ile çocuklara kitap taşımaya devam edecek. Yapı Merkezi 3 kıtada 3.600 km demiryolu inşa etti
  1965 yılında kurulan Yapı Merkezi, taşımacılık, altyapı ve genel müteahhitlik alanlarında global bir öncü oldu. 2018 yılı sonu itibariyle 3 kıtada 3.600 kilometre demiryolu ve 51 raylı sistem projesini başarıyla tamamlayan firma, dünyada günde 3,5 milyondan fazla yolcunun güvenle taşınmasını sağlıyor.
  Yapı Merkezi, 2016 yılında Asya ve Avrupa kıtalarını deniz tabanının altından karayolu tüneli ile birleştiren Avrasya Tüneli Projesi’ni tamamladı. 2017 yılında ise Yapı Merkezi liderliğindeki Ortak Girişim, tamamlandığında dünyanın en uzun (2.023m) açıklıklı asma köprüsü olacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü ihalesini kazandı.
  19.000’den fazla çalışanıyla Yapı Merkezi, aranan ve güven duyulan bir “dünya markası” olma vasfını gittikçe pekiştirmeyi, Türkiye’nin ve dünyanın bayındırlık tarihindeki seçkin konumunu sürdürmeyi hedefliyor. Engineering News-Record – ENR tarafından her yıl belirlenen TOP 250 Global Müteahhitler listesinde 2018’de 82. sırada yer alan Yapı Merkezi, Dünyada En İyi Demiryolları-Toplu Taşıma Müteahhitler Listesinde de 11. sırada yer aldı. Yapı Merkezi’nin, Etiyopya, Cezayir, Fas, Senegal, Tanzanya ve Sudan gibi diğer Afrika ülkelerinde de devam eden ve tamamlanmış ulaşım projelerinde imzası bulunuyor.
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz