KALE GRUBU’NUN 64. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE SERAMİK BAYRAMI KUTLANDI

KALE GRUBU’NUN 64. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE SERAMİK BAYRAMI KUTLANDI

BİGA DEVLET HASTANESİ’NDE YENİ BAŞHEKİM GÖREVE BAŞLADI

BİGA DEVLET HASTANESİ’NDE YENİ BAŞHEKİM GÖREVE BAŞLADI

CHP BİGA İLÇE BAŞKANLIĞI DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

CHP BİGA İLÇE BAŞKANLIĞI DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

BAŞKAN SOKULLU EKİBİNİ AÇIKLADI

BAŞKAN SOKULLU EKİBİNİ AÇIKLADI

TİCARET BORSASI İLE KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

TİCARET BORSASI İLE KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

KIZILAY KURBAN VEKALET BEDELİ 1050 TL

 • Haber :
 • Biga Kızılay Şubesi, Türk Kızılay tarafından “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla başlatılan 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kampanyası kapsamında tanıtım toplantısı Sardunya Cafe’de düzenleyerek kamuoyunu bilgilendirdi.
  Toplantıya Kızılay Biga Şube Başkanı Erdoğan Başer, Yönetim kurul üyeler Emre Varlık, Naci Topçu,Samet Tuncer, Gençlik kolları Başkanı Furkan İbiş, Türk Kızılay Biga Şubesi, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban bağış kampanyası kapsamında yerel basın ile bir araya geldi.
  KURBAN BAĞIŞI YAPMAK İSTEYENLERİ BEKLİYORUZ
  Toplantıda yapılan açıklamada, “Kızılay Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye sloganıyla Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nı yürütüyor. 2021 yılı yurtiçinde ve yurtdışında kurban hisse bedelimiz 1050 TL’dir. Kurban bağışı yapmak isteyenler Biga Şubemize gelerek kurban bedelini nakit ödeyerek makbuz karşılığında vekaletlerini verebilirler. Şube telefon numaramızdan bizlere ulaşarak bilgi ve destek alabilirsiniz. Tel: 0286 316 37 24 www.kizilay.org.tr web sitemizde Kurban Kampanyası detaylarımızı görebilir ve ödeme yapabilirsiniz” denildi.
  VETERİNER KONTROLÜNDE, İSLAMİ USÜL VE KAİDELERE GÖRE KESİLİYOR
  Kurban bereketinin yıl boyu sürdüğü ve kurban etlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı söylenen açıklamada, “Kızılay’a vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu, dini kurallara uygun ve son derece hijyenik ortamlarda kesilecek. Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi, kurban döneminde hayırseverlerden gelen kurban vekâletlerinden elde edilen etleri, ülkemizin tamamında ve sınırların ötesinde bayramı bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Kesilen kurbanlar yurt içinde ise Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma veya kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Bu sayede kurban bereketi yıl boyu yaşanacak” ifadeleri kullanıldı.
  HERKESİ BU SEFERBERLİĞE KATILMAYA BEKLİYORUZ
  Hedef 4 milyon 700 bin kişiye ulaşmak olduğu vurgulanan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Genel Merkezimiz 2021 yılı hedefleri doğrultusunda yurtdışında 100 bin hisse yurtiçinde ise 52bin 500 hisse bağış alarak 21 ülkede kesim yaparak 4 Milyon 700 bin kişiye etlerimizi ulaştırmayı planlıyor. Kurban vekaleti vermek isteyen tüm hayırseverlerimizi bu seferberliğe katılmaya davet ediyoruz.”
  Cahide Çamlıbel
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz