Özel Biga Can Hastanesi Cumartesi Günleri Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Özel Biga Can Hastanesi Cumartesi Günleri Hizmet Vermeye Devam Ediyor

BİGA’DA 7 KÖY KARANTİNAYA ALINDI

BİGA’DA 7 KÖY KARANTİNAYA ALINDI

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVINA BİGA’DA 770 ÖĞRENCİ GİRDİ

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVINA BİGA’DA 770 ÖĞRENCİ GİRDİ

BAŞKAN ERDOĞAN VE MÜDÜR TUNÇ TREKKİNG YOLUNDALAR

BAŞKAN ERDOĞAN VE MÜDÜR TUNÇ TREKKİNG YOLUNDALAR

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ BİGA’DA KUTLANDI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ BİGA’DA KUTLANDI

SAĞLIKLI BİR HAYAT HERKESİN TEMEL HAKKIDIR

 • Haber :
 • AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, “14 Mart Tıp Bayramı” ile ilgili yayınladığı kutlama mesajında şunlara yer verdi:
  Sağlıklı bir hayat herkesin temel hakkıdır. Etkin ve nitelikli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Devletimiz ve milletimiz; “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi.” diyen anlayışın medeniyet ve kültüründen gelmektedir.
  “Gece gündüz demeden her yerde, her koşulda büyük özveriyle, büyük bir heyecanla görev yapan kendisini insana hizmet etmeye adamış sağlık çalışanlarımızın bütün çabası, hastalanan bütün insanları en hızlı şekilde sağlığına kavuşturmak, aynı zamanda sağlıklı olan insanların da sağlığını korumak, koruyucu hekimlik ile hasta olmalarına engel olmaktır. Tıp mesleğinin temelinde öncelikle insanı koruma, iyileştirme, insanı yaşatma gibi kutsal bir amaç vardır.
  AK Parti iktidarında Türkiye’de birçok alanda olduğu gibi sağlık hizmetleri alanında da önemli başarılara imza atıldı ve sağlıkta kalitenin artırılmasına yönelik çalışmalar kesintisiz olarak sürmeye devam etmektedir.
  AK Parti hükümetleri olarak insanımıza verdiğimiz sağlık hizmetini, devletin sağladığı bir lütuf değil bir hakkın teslimi olarak görüyoruz. İktidarımız; “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!”, “önce insan” ilkeleri doğrultusunda, her vatandaşımıza eşit ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak için reform niteliğinde düzenlemeler yapmış ve sağlık sisteminin çağın ihtiyaçlarına göre şekillendirilmesi için “Sağlıkta Dönüşüm Programı” başlatmıştır. Sağlık alanında hizmet veren tüm kurum ve kuruluşlarımızın tek çatı altında toplanması, aile hekimliği, e-reçete uygulaması gibi uygulamalar, bugüne kadar hiç bir iktidarın başaramadığı önemli reformlardandır.
  Tüm bu yatırımların ve süreçlerin ardından enönemli faktör ise sağlık alanında hizmet veren doktorlarımız, hemşirelerimiz ve birbirinden değerli kendilerini görevlerine, insan sağlığına adamış sağlık personeli 7/24 çalışarak önemli bir görevi yerine getirmektedirler.
  Hükümet olarak hem ülkemizde, hem de Çanakkalemizde sağlık için önemli yatırımlar yaptık. 2002-2018 yılları arasında Çanakkale ve ilçelerimizde son teknolojiye sahip, modern sağlık tesisleri inşa ederek Çanakkalemize son 17 yılda 448 Milyon TL sağlık yatırımı gerçekleştirdik.
  Yeni hastanelerin inşaatı, sağlık tesislerinin yapımı, hastanelerin tıbbi cihaz kapasitesinin artırılması, hasta yataklarının nitelikli hale getirilmesi gibi hizmetleri yürütebilmek için bütçeden sağlığa ayrılan payı hem Çanakkale özelinde hem de Türkiye genelinde yükselttik.
  Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine ulaşmasının önündeki engelleri bir bir kaldırdık. Sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve sağlık sektörümüzün bütün sorunlarının çözülmesi için gerekli adımları kararlılıkla attık. Sağlık hizmetlerinin her vatandaşımıza eşit ve yeterli bir şekilde ulaştırılmasına verilen hizmetlerin kalitesinin yükseltilmesine özen ve hassasiyet gösterdik. Biz bu başarıyı sağlık çalışanlarımızla birlikte elde ettik. Çanakkale’de 112 Acil İstasyon sayısını 3’ten 25’e, 112 Acil ambulans sayısını 3’ten 46’ya çıkardık. (2 adet Kar Paletli Ambulans, 1 adet Helikopter Ambulans, 1 Deniz Ambulans).
  Doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın çok daha iyi şartlarda hizmet verebilmesi; vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden zamanında ve en etkin bir şekilde yararlanabilmeleri için hastanelerimizin fiziki şartlarında yapılan düzenlemeler ve yeniliklerin yanı sıra her geçen gün birbiri ardına hizmete giren yeni sağlık kurumları ve bu kurumlardaki teknik teçhizatları artırdık.
  Sağlıkta şiddeti asla kabul etmiyoruz. Bunun hiçbir mazereti ve nedeni olamaz. Fedakârca görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımızın şiddete maruz kalması, sadece onları değil hepimizi tüm toplumu üzmektedir. Sağlık çalışanlarımızın görevlerinde bu tür sıkıntılarla karşılaşmamaları için gereken tedbirleri aldık. Bu tedbirleri almaya da devam ediyoruz.
  Sağlık alanında görev yapan tüm sağlık personelimizin çalışma şartlarından ekonomik sıkıntılarına kadar birçok alanda iyileştirmeler yaptık. İyileştirme yapmaya da devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, insanımızın sağlığı adına ortaya koydukları fedakârca çalışmalar için kendilerine, aziz milletimiz adına şükranlarımı sunarım.” dedi.
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz