BASİT ÖNLEMLER İLE ÇOCUKLARI HASTALIKLARDAN KORUMAK MÜMKÜN

BASİT ÖNLEMLER İLE ÇOCUKLARI HASTALIKLARDAN KORUMAK MÜMKÜN

MÜDÜR SATILMIŞ “BU YIL 13,5 KM SSB YOL YAPILDI”

MÜDÜR SATILMIŞ “BU YIL 13,5 KM SSB YOL YAPILDI”

ÇANAKKALE’DE SAĞLIK ALANINDA BİR İLK DAHA…

ÇANAKKALE’DE SAĞLIK ALANINDA BİR İLK DAHA…

BİGASPOR’A MAÇ KAHVALTISI BİGASPOR YÖNETİMİNDEN

BİGASPOR’A MAÇ KAHVALTISI BİGASPOR YÖNETİMİNDEN

EZİNELİ MUHTARLAR BİGA MUHTARLAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

EZİNELİ MUHTARLAR BİGA MUHTARLAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

SARICAELİ KÖYÜNDE HEYELAN NEDENİ İLE BAZI EVLER BOŞALTILDI

 • Haber :
 • Çanakkale Merkeze Bağlı Sarıcaeli köyünde geçen akşam hareketli saatler yaşandı. Köyün yamaçlarda bulunan bazı evlerde birkaç gündür devam eden heyelan dün akşamda evlerde hasar oluşmasına neden oldu.
  Birkaç gündür yaşanan heyelanı Köy muhtarına haber veren köy sakinleri dün akşam yaşanan heyelanı da köy muhtarına haber verdi. Köy muhtarının heyelan yaşanması nedeni ile durumu yetkililere haber vermesi ile AFAD Çanakkale ekipleri Sarıcaeli köyüne gelerek heyelandan etkilenen evlerde inceleme yaptı. AFAD Çanakkale Ekiplerinin evlerde yaptığı incelemenin ardından heyelandan etkilenen ve ilk incelemede duvar ve kolonlarında hasar tespit edilen 3 ev ve riskli bulduğu 2 ev olmak üzere toplam 5 ev tedbir amaçlı boşaltıldı. Evlerinden tedbir amaçlı çıkarılan Sarıcaeli’li köy sakinleri, köyde bulunan diğer köy sakinlerinin evlerine yerleşirken AFAD Çanakkale ekiplerinin evlerde hasar tespiti yapacakları belirtildi. Gelişmeler konusunda Bilgilendirilen Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Sarıcaeli Köyü’nde meydana gelen heyelan alanına giderek incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında Vali Aktaş, AFAD Müdürü İbrahim Tarı’dan meydana gelen olay ile ilgili bilgiler alarak, gerekli inceleme ve çalışmaların bir an önce tamamlanması talimatını verdi. Heyelandan etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Aktaş, “Çanakkale Valiliği olarak vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” dedi.
  AİLELER KONTERYNERLERDE KALACAK
  Pazartesi sabahı itibari ile boşaltılan evlerde bulunan köy sakinlerinin barınma sorununu çözmek için konteyner konacak alanların çalışmasına başlandı. Çalışmalar hakkında Bilgi veren Sarıcaeli Köy Muhtarı Ali İhsan Uzunoğlu köy yamaçlarında kurulu alanda heyelanın birkaç günden buyana devam ettiği dün akşam itibari ile de bu bölgedeki evlerde hasara neden olduğunu ifade ederek “ Dün akşam meydana gelen ve birkaç gündür devam eden heyelan nedeni ile evlerde hasar meydana geldi. Evlerde meydana gelen hasar nedeni ile de tedbir amaçlı 5 ev boşaltıldı. Evlerin boşaltılmasının ardından köyümüzde bir alana konteynerler konacak ve boşaltılan evlerdeki köy sakinlerimiz bu konteynerlerde geçici olarak barınma sorununu giderecekler. Konternerler’ın köyümüze getirilmesi için alt yapısı olan su ve kanalizasyon çalışmalarını yaptık. Bu çalışmaların ardından da konteynerlar köyümüze getirilerek evlerinden tedbir amaçlı çıkarılan köy sakinlerimizin kullanımına sunulacak.” Dedi.
  Haber Merkezi
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz