KALE GRUBU’NUN 64. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE SERAMİK BAYRAMI KUTLANDI

KALE GRUBU’NUN 64. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE SERAMİK BAYRAMI KUTLANDI

BİGA DEVLET HASTANESİ’NDE YENİ BAŞHEKİM GÖREVE BAŞLADI

BİGA DEVLET HASTANESİ’NDE YENİ BAŞHEKİM GÖREVE BAŞLADI

CHP BİGA İLÇE BAŞKANLIĞI DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

CHP BİGA İLÇE BAŞKANLIĞI DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

BAŞKAN SOKULLU EKİBİNİ AÇIKLADI

BAŞKAN SOKULLU EKİBİNİ AÇIKLADI

TİCARET BORSASI İLE KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

TİCARET BORSASI İLE KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Sn. KAYMAKAM MAHKEMEYİ BEKLİYORUZ.. BUNU DA MI 13 YIL BEKLEYECEĞİZ..!

 • Haber :
 • Biga Doğuş Gazetesi’nde yapılan haberimiz üzerine Biga Kaymakamı Mustafa CAN; sözcüsü olarak atadığı Biga Özel İdare Müdürü sn. SATILMIŞ vasıtasıyla bize haber gönderiyor. Biz yapılan yanlışlıkları ve haksızlıkları dile getirip bir kere daha kendilerine izah etmek için gittiğimizde bize ulaştırılan ve tehdit niteliğinde “Yazdığınız haberi tekzip yapın yoksa sizi affetmem. “ cümlesiyle bizi sindirmeye çalışıyor.
  Sn. Kaykamamım ; Bizler Anadolu Basını’nın bir neferiyiz. Bizim hiç bir zaman ince hesaplarımız olmaz. Yazdıklarımızı ince eleyip sık dokuruz. Yazdıktan sonra da asla geri dönmeyiz. Kaymakamlık makamı bizler için yüce bir makamdır. Ve kanunlar çerçevesinde görevimizi yaptıktan sonra bizim Allah’tan başka kimseden korkumuz olmaz. Biz sizlerin yaptığı görevleri yerine getirmediğinizi haber yaptık. Bunların yerine getirmelerini halkımız için bekledik. Ancak geldiğimiz nokta ; tehtitvari isteklerle bizleri susturmak ve halkımız içerisinde bizi küçük duruma düşürmek, ekonomik olarak zora sokmak. Bunlar ucuz hesaplar.
  BİZLER NE YAPMIŞIK DA YAZDIĞIMIZ HABERLERİ TEKZİP (YALANLAMA )YAPACAĞIZ?
  1 – Adliye köy Köprüsü bakımı yapılmadığı için yıkılarak hizmet edemiyor… Bu haber yalansa aşağıdaki resimlere bir göz atın isterseniz.
  2 – Köyde kışın her taraf çamurdan isyan ederken kendi evinin önünün Biga Özel İdare Müdürlüğü kepçe, kamyon kist ve işçilikleriyle yapılan yol (Biga Kaymakamı Mustafa CAN’ın emirleri doğrultusunda)
  3 – Adliye Köy Köy kahvesinin çatısının bakımsızlıktan çöktüğü haberi.
  4 – 13 yıldır kaba inşaatı yapılmış düğün salonunun hala aynı bir şekilde çürümeye bırakılması… Vesaire vesaire…
  Tüm bunlar resimleriyle kamuoyuna aktarılmışken, sn. kaymakamın bizleri şifaen SATILMIŞ’ı aracı yaparak bize aba altından sopa göstermek gibi bir gafa tenezzül etmesi bizleri çok üzdü. Kaymakamlık makamı bizim için çok önemli bir makamdır. Bizlerin en büyük mülki amiridir. Ancak kaymakamın alt birimlerini kullanarak bizlere gözdağı vermesi doğru mudur? Bunu kendisine sormamız gerekiyor. Sayın kaymakamım bu köyde yapılanlar ve yapılmayanlar diye bir liste çıkarsak, yapılanlar hanesinde bir hizmet bulunmazken, yapılmayanlar köy halkını artık bezdirdi. Bu olaya çözüm bulacak kimdir? Tabi ki kaymakamlık ve SATILMIŞ..! Ancak siz bizleri böyle korkutup yapılmayanları ört bas etmek istiyorsunuz. Biz de halkımızın sesi olarak bunları tek tek kamuoyuna duyuracağız. Bizin görevimiz bu. Bu görevimizden siz isteseniz bile vazgeçmeyiz haberiniz olsun. Sizlerin görevi ise bu yazılanlar doğru ise gereğini yapıp tüm bunları tek tek yerine getirilmesini sağlayacaksınız. Eğer bizler yanlış yazıp çamur attıysak, yolunu sizler bizlerden daha iyi bilirsiniz. Tekzip metnini siz hazırlarsınız. Bize gönderirsiniz. Bizler yayınlayıp yayınlamamakta serbestiz. Eğer yazılanlar yanlış ve düzmece ise sizler bizi mahkemeye verme hakkına sahipsiniz. Mahkeme işleri öyle sözlerle olmuyor. Bunu sizlere biz öğretmeyelim. Ondan sonra mahkeme bizi haksız bulursa verilecek ceza bizim namusumuzdur. Ancak sizler mahkemeyi kaybederseniz o zaman bizim sizleri mahkemeye verme hakkımız saklı olacak, o zaman biz de hakkımızı kanun önünde arayacağız. Sayın Kaymakamım; Bu olay için de bizi mahkemeye verebilirsiniz. Biga Adliye Köy’ün bir aydır çöpü toplanmıyor. Bu Pandemi sürecinde maske, mesafe, ve hijyen diye bir çok toplantılarda halkımızı uyardığınız bir çok haberimizi gazetemizde yayınladık. O zaman insana sormazlar mı? bu ne lahana, bu ne turşu? Kısacası bizler her zaman yazdığımızın arkasındayız. Bundan sonrası için yetkililerin şapkaları önüne koyup bir düşünmeleri gerekiyor. Bizim anladığımız ve kendimize düstur edindiğimiz söz” DOĞRU TEKTİR.” biz bunu kabul ediyoruz. Biz kanun önünde hiç bir zaman yanış bir iş yaparak kamu oyunu aldatmayız. Ancak hizmetler çerçevesinde de yapılanları ve yapılmayanları gözlemleyerek olay doğru ise tespit edip halkımız ile paylaşırız. Bundan da hiç bir zaman korkmayız. KAMUOYUNA DUYURULUR…
  Biga Doğuş Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kâmil YEŞİLFİLİZ
  Biga Doğuş Gazetesi Köşe Yazarı Alaeddin YÜZER
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz