BİGA BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BİGA BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

TIRIN ÇARPTIĞI DOMATES YÜKLÜ TRAKTÖRDEKİ 5 KİŞİ YARALANDI

TIRIN ÇARPTIĞI DOMATES YÜKLÜ TRAKTÖRDEKİ 5 KİŞİ YARALANDI

YENİDEN REFAH PARTİSİ BİGA İLÇE BAŞKANLIĞINA RECEP DURMAZ ATANDI

YENİDEN REFAH PARTİSİ BİGA İLÇE BAŞKANLIĞINA RECEP DURMAZ ATANDI

BİGALILAR MEHMET ÇAVUŞ BELGESELİNİ İZLEYECEK

BİGALILAR MEHMET ÇAVUŞ BELGESELİNİ İZLEYECEK

MÜSİLAJI GÜNDEMİMİZDEN ÇIKARMAK İSTİYORUZ

MÜSİLAJI GÜNDEMİMİZDEN ÇIKARMAK İSTİYORUZ

UZ; “HALKIN GERÇEK GÜNDEMİ OLAN EKONOMİ MASAYA YATIRILMALIDIR”

 • Haber :
 • İyi Parti Genel İdareler Kurulu Üyesi, Kurucular Kurulu Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, ziyaretlerine Çanakkale’de partilileriyle birlikte devam etti.
  “Genel Başkanımız Meral Akşener’in selamını getirdim” diyerek ziyaretlerini sürdüren Uz, “Provokatif ve seçime yönelik çalışmalar bir kenara bırakılıp ve halkın gerçek gündemi olan ekonominin masaya yatırılması gerekiyor” dedi. İyi Parti Genel İdareler Kurulu Üyesi, Kurucular Kurulu Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, İyi Parti’nin düzenlediği esnaf ziyaretlerini sürdürdü. Sene başından itibaren devam eden esnafla bir araya gelme çalışmaları kapsamında İyi Partili Uz, Çanakkale’deydi. Ziyaretler, İnönü Caddesi’nde başlarken, ziyarete Çanakkale Belediye Meclisi İyi Parti Grubu Üyeleri Ahmet Uslu, Burak Kunt, Didem Güner ve partililer de katıldı. Ziyarette esnaf ile bir araya gelen İyi Partili Uz, esnaf ile sorunları, sıkıntılarını sordu. Esnafların taleplerini ve sorunlarını dinleyen Uz, ‘Her şey İYİ olacak’ dedi. Ziyaretlerde esnaf, özellikle pandemide kendilerine devlet tarafından destek çıkılmaması konusunda yakındı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Uz; “Çanakkale’de bu tarihe kadar boş dükkan bulmak oldukça zordu ama 2 sokak gezdiğiniz zaman karşınıza 5-6 tane boş dükkan çıkacaktır. İnsanlar artık maddi ve manevi açıdan oldukça bunalmış durumda, insanlar artık intiharın eşiğine geldi. Her geçen gün bir intihar haberi ile karşılaşıyoruz. Çocuğuna kıyafet alamadığı için hayatına son veren aileler var. Dolayısıyla, ‘Ocu, bucu’ provokatif ve seçime yönelik çalışmalar bir kenara bırakılıp ve halkın gerçek gündemi olan ekonominin masaya yatırılması gerekiyor. Büyük iş insanlarının vergileri ortadan kaldırılırken, bizim vergilerimiz neden ötelenmiyor, neden kaldırılmıyor? İnsanımız, ‘Saray’da 5 maaş alan bürokratlar varken bize neden el uzatılmıyor?’ sorusunu soruyorlar. Bu soruların cevapları da inanıyoruz ki sandıkta verilecektir” dedi.
  “İYİ PARTİ OLARAK, VATANDAŞLARIMIZA OYLARININ VE KENDİLERİNİN DEĞERLİ OLDUĞUNU HATIRLATMAYA ÇALIŞIYORUZ”
  Çanakkale’de esnaf ziyaretlerine devam eden İyi Parti Genel İdareler Kurulu Üyesi, Kurucular Kurulu Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz; “Çanakkale’de il ve ilçe yöneticilerimiz ile birlikte Çanakkale’deki esnaf ziyaretlerimizi devam ettiriyoruz. Yöneticilerimiz, ziyaretler kapsamında esnafımızın dertlerini dinliyorlar ve esnaflarımızın sorunlarını, sıkıntılarını genel merkezimize iletiyorlar. Hem Genel Başkanımız hem de Milletvekillerimiz, bu sıkıntıları TBMM’de dile getiriyorlar. Amacımız, insanımızın, esnafımızın, milletimizin gerçek derdini, ülkenin gündemi haline getirebilmek. Bu bağlamda son 10 gündür Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi ile Zonguldak, Karabük, Hatay, Adana ve İstanbul ziyaretlerinde bulunduk. Ziyaretler kapsamında da Ocak ayından itibaren esnafları ziyaret ediyoruz. Genel Başkanımız ile birlikte 140’tan fazla noktayı ziyaret ettik ve halkımızın sorunlarını sıkıntılarını dinledik. Bu hafta 5’inci hafta Çanakkale’de de partililerimizle birlikte esnafımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Ziyaretlerimize Belediye Meclisi Üyesi arkadaşlarımız da dahil oluyor ve onlar da yerel konuları Belediye Meclisinde gündeme getirmeye çalışıyorlar. İyi Parti olarak, ziyaretlerimiz kapsamında vatandaşlarımızla bir araya gelerek, oylarının ve kendilerinin değerli olduğunu hatırlatmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda söylüyoruz ki, ‘Diğer partiler de bunu yapmalı ve iktidar partisi de vatandaşımıza yüzünü dönmeli’. Gerçek gündem ekonomik sıkıntı, gerçek gündem ekonomik sıkıntı ve gerçek gündem yönetilemeyen pandemi. Biz, bu sistemi ‘Sen şucusun, sen bucusun’ kavramından çıkarıp, ‘Milletin derdi ne?’ anlayışını getirmek arzusundayız. Bunun için de iktidarı uyarıyoruz; yaptılar yaptılar, yapmazlarsa İyi Parti gelecek ve biz yapacağız. Bunu, sahada söylemlerimizle, icraatlarımızla gösteriyoruz. Çünkü İyi Parti, milletle beraber yürüyor” ifadelerini kullandı.
  “İNSANLAR ARTIK İNTİHARIN EŞİĞİNE GELDİ”
  Uz, ayrıca; “Esnafın en büyük sorunu, kapanma döneminde vergi ve kira ödemeleri başta olmak üzere tüm giderlerinin devam etmiş olması ve bu konuda devletin yeterli miktarda el uzatmamasıdır. Çanakkale’de kiralar, 5 binden başlayarak 15 bin liralara kadar çıkıyor. 6-8 ay kapalı kalan bir esnafa 500 lira destek verildiğinde bu durum, sıkıntıları gerçek anlamda gidermiyor. Esnaf, ödeyemediği elektrik faturalarından, ödeyemediği kiralarından dertli. Esnaf, kendi yanında çalışan sigortalısını çıkartmamak için direnirken, iktidarın 30-40 yıldır esnaflık yapan insanlara yardım etmemesi hepimizin kanayan yarası olmuştur. Esnaf, ’30 yılda bir devlete işimiz düştü ama devlet yanımızda yok’ diyor. Çanakkale’de bu tarihe kadar boş dükkan bulmak oldukça zordu ama 2 sokak gezdiğiniz zaman karşınıza 5-6 tane boş dükkan çıkacaktır. İnsanlar artık maddi ve manevi açıdan oldukça bunalmış durumda, insanlar artık intiharın eşiğine geldi. Her geçen gün bir intihar haberi ile karşılaşıyoruz. Çocuğuna kıyafet alamadığı için hayatına son veren aileler var. Dolayısıyla, ‘Ocu, bucu’ provokatif ve seçime yönelik çalışmalar bir kenara bırakılıp ve halkın gerçek gündemi olan ekonominin masaya yatırılması gerekiyor. Büyük iş insanlarının vergileri ortadan kaldırılırken, bizim vergilerimiz neden ötelenmiyor, neden kaldırılmıyor? İnsanımız, ‘Saray’da 5 maaş alan bürokratlar varken bize neden el uzatılmıyor?’ sorusunu soruyorlar. Bu soruların cevapları da inanıyoruz ki sandıkta verilecektir. Bu sorunların çözülmesi için yeni bir anlayışa ihtiyaç vardır. Ay’a çıkılacak söylemleri varken, ay sonunu getiremeyen insanlarımız var. Bu nedenle insanlar, ekonomiden, adaletten ve liyakatten son derece rahatsızlar. Bu noktada da insanlar, yüzleriniz güneşe, İyi Parti’ye döndüler” dedi.
  Haber Merkezi
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz