SAVAŞTEPE ve İDRİSKORU Köylerine Gelen Yazılar Akılları Karıştırdı

SAVAŞTEPE ve İDRİSKORU Köylerine Gelen Yazılar Akılları Karıştırdı

Orman işçisi, kestiği ağacın altında kaldı

Orman işçisi, kestiği ağacın altında kaldı

Konya Ticaret Borsası’ndan Borsamıza Ziyaret

Konya Ticaret Borsası’ndan Borsamıza Ziyaret

BİGA AVM’DE ASTAŞ JUKI DİKİŞ MAKİNESİ TANITIM SERGİSİ AÇILDI

BİGA AVM’DE ASTAŞ JUKI DİKİŞ MAKİNESİ TANITIM SERGİSİ AÇILDI

YENİLMEK VE MAĞLUBİYET

YENİLMEK VE MAĞLUBİYET

Ayrımcılık öldürür
 • İsmail HakkıÖZSARI
  • İsmail Hakkı ÖZSARI
  • ismailhakkiozsari@bigadogusgazetesi.com.tr
  • 4 Nisan 2019 - 20:41:19
Tevrat’ta ve İncil’de anlatıldığına göre; İsrail oğulları Tanrı’nın sevgili ve seçkin kullarıdır. Bu nedenledir ki, onları firavunların ülkesinden ayırmıştır. Kendilerini takip eden firavun ordusunu yok etmiştir. Firavunlardan kurtulsunlar diye Kızıldeniz’i ikiye bölüp ayırmıştır.
İnanışlara göre Tanrı İsrail oğulları’na hep yardım etmiştir. Filistinli kardeşlerinin bir kısmını öldürtmüş, bir kısmını da topraklarından sürdürüp arttırmıştır. Bununla da kalmamış çelikten kanatlı ölüm kusan kuşlarıyla kardeş Arap askerlerini Sina Yarımadasında birer yavru kuş gibi avlattırmıştır.
Tanrı onlara yürü ya kulum demiş. Yürürken de hem kollamış hem de güldürmüş.
Biz Müslümanların da kabul ettiği Tevrat ve İncil’deki bu Tanrının sevgili kulu olma işi İsrailoğulları’nın başına olmadık işler açmış. Tarihte dört defa başka kavimler tarafından kırıma uğratılmışlardır.
İlki Roma döneminde, ikincisi Babil döneminde, üçüncüsü 15. yüz yılın başlarında İspanyol ve Portekizlilerce ve son olarak da İkinci Dünya Savaşında Almanlarca soykırıma uğratılmışlardır.
Tarihin garip cilvesidir ki, son iki kırımda kurtulanlara Müslüman Türkler kucaklarını açmış ve kendilerine sığınma hakkı tanımışlardır. Bizim inandığımız Tanrı ayrıcalık yapmaz. Hiçbir ırkı üstün ırk diye yaratmamıştır. Tüm yaratıklar tanrı tarafından eşit miktarda sevilirler.
Halk ozanımız Yunus Emre şöyle demiştir: “Yaratılanı severim, yaratandan ötürü.”
Tanrı adaletlidir. Öyle ki adaletsiz davrananları cezalandırır.
Söylenir ki; maymunlar ne zaman ikiz doğursalar, yavrularından birini daha çok severler. Onu diğerinden ayrı tutar, daha çok yiyecek verir, daha sık kucaklarlar. Hatta öyle sıkı kucaklarlar ki ölçüyü kaçırıp sevdiği yavruyu öldürürler.
Kaderin cilvesi deyin, Tanrının adaleti deyin sevmediği yavru ölmez. Büyür gelişir ve maymun soyunun devamını sağlar. Kendi yavrularına ayrımcılık yapan maymun bu durum karşısında hem güler, hem de kahrından ölür.
 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz