İLÇEMİZDE ÇELTİK KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

İLÇEMİZDE ÇELTİK KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

MÜDÜR AVCI; ‘ATATÜRK’ÜN 19 MAYIS’I ARMAĞAN ETTİĞİ GENÇLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR’

MÜDÜR AVCI; ‘ATATÜRK’ÜN 19 MAYIS’I ARMAĞAN ETTİĞİ GENÇLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR’

MÜDÜR BİLEN; OKUL MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARINA İFTAR VERDİ

MÜDÜR BİLEN; OKUL MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARINA İFTAR VERDİ

ÇANAKKALE MERKEZ SPOR SALONU VE ANTRENMAN SALONLARININ YAPIMINA BAŞLANDI

ÇANAKKALE MERKEZ SPOR SALONU VE ANTRENMAN SALONLARININ YAPIMINA BAŞLANDI

Ramazan çocuk ve oyun

Ramazan çocuk ve oyun

BAKAN PAKDEMİRLİ YILIN SON 3 AYI İTİBARi İLE ÇİFTÇİMİZE DESTEK OLARAK 8 MİLYAR 877 MİLYON DESTEK VERMİŞ OLACAĞIZ DEDİ

 • Haber :
 • Tarım ve Orman bakanı Bekir Pakdemirli Biga Atatürk Kültür merkezinde yaptığı konuşmasında sözlerine şöyle başladı.
  81 ilimizi karış karış dolaşıyoruz ziyaretlerimizde üreticilerimize ve çiftçilerimize sorunlarını tek tek dinliyorum. Sizlerin dertleri çok önemlidir. Sizler bizim baş tacımsınız. Son günlerdeki Ekonomik sıkıntılar 2019 yılı itibari ile düzelmeye başlamıştır dedi.
  Biga’da Düzenlenen Tarım ve Orman sektörü değerlendirme toplantısına Vali Orhan Tavlu, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Mustafa Can,Rektör Prf.Dr. Yücel Acer, Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Adayı İsmail Işık, Biga Cumhuriyet İtiifakı belediye başkan adayı Bülent Erdoğan, Çanakkale Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ak parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin, MHP İlçe Başkanı Sadettin Saat,Daire müdürler, Oda başkan ve yöneticiler, Muhtarlar ve çok kalabalık bir halk katıldı.
  Toplantı Saygı duruşu Ve İstiklal Marşı okunmasından sonra Biga Cumhur ittifakı Belediye başkan adayı Bülent Erdoğan yaptı.
  Erdoğan, Biga Kocabaş çayı ıslahında bakanımızın vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum dedi.
  Milletvekili Jülide İskenderoğlu Çanakkale’mizin en büyük ilçesi olan Biga’da böylesine önemli bir toplantının gerçekleşmesi çok önemlidir. Biga’mızın eti sütü bir markadır. Biga’mızın 3. Sanayi sitesi de bakanımız tarafından onaylanmıştır. Biga’mıza hayırlı olsun dedi. Vali Orhan Tavlu: Biga’mız dünya çapında bir ilçemizdir. Çok değerli sanayileri vardır. Biga’mız son zamanlarda eti,sütü,köftesi,peynir helvası birer markadır. Gıdası ile tarımı ile sanayisi ile eğitimiyle bir marka şehridir dedi. Tarım ve Orman Bakan Bekir Pakdemirli son olarak şunları söyledi.
  Türkiye küçükbaş hayvanda Avrupa da birinci ülkedir. Büyükbaş hayvanda ise İtalya’dan sonra ikinci ülkeyiz orman ile ilgili çalışmalarımızda ise 4,5 buçuk milyar fidanı toprakla buluşturduk. Hedefimiz dünyada yaşayan 7 milyar İnsan İçin birer adet fidanı toprakla buluşturmaktır. Çanakkale ve ilçelerinde yapılan hizmetlere de değinen Bakan çiftçimize elektriği0 %12 daha ucuz kullandıracağız dedi. TMO Olarak Buğday, arpa,yulaf gibi fiyatlarını hasat öncesi açıklayacağız dedi.
  Çiftçimize Mart sonu ayı itibari ile doğruda destek olarak 8 milyar 877 milyon destek vermiş olacağız dedi.
  Daha sonra oda başkanlar bakana takdimde bulundular. Bakan Pakdemirli bayan çiftçilere de belgeler dağıtarak noktaladı.Ak Parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin Bakan Pakdemirli bir tablo hediye etti.
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz