19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK SPOR BAYRAMI  BİGA‘DA COŞKU İLE KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK SPOR BAYRAMI BİGA‘DA COŞKU İLE KUTLANDI

İREM ÇOCUK GİYİM REYONU AÇILDI

İREM ÇOCUK GİYİM REYONU AÇILDI

BAŞKAN TINAZ; ‘REKOLTE BEYANNAMESİ ALINMAYA BAŞLANDI’

BAŞKAN TINAZ; ‘REKOLTE BEYANNAMESİ ALINMAYA BAŞLANDI’

VAKIF TOPLANTISINDA 269 DOSYA GÖRÜŞÜLDÜ

VAKIF TOPLANTISINDA 269 DOSYA GÖRÜŞÜLDÜ

ŞAHİN KARDEŞLER’İN GÖNÜL SOFRASINDA KALABALIK BİR HALK İFTARDA BULUŞTU

ŞAHİN KARDEŞLER’İN GÖNÜL SOFRASINDA KALABALIK BİR HALK İFTARDA BULUŞTU

Biga Meslek Yüksekokulu Yönetiminden Biga Ziraat Odasının Yeni Yönetimine Ziyaret

  • Haber :
  • Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör.Ertuğrul BİLGÜCÜ, 27 Şubat 2019 Çarşamba günü Biga Ziraat Odasının yeni başkanı Mustafa Güray ERGÜN’ü ve yeni yönetimini makamında ziyaret etmişlerdir.
    Biga Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Bahaddin ZAYİM ve Öğr. Gör. Muradiye Özel ÖDÜL’ün de katıldığı görüşmede Biga Meslek Yüksekokulu yöneticilerini aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren ERGÜN; ‘”Bizim tek çaremiz var. Üretmek zorundayız. Tarım, hayvancılık alanlarında ortak projeler geliştirerek ve bu projeleri uygulayarak amacımıza ulaşabilir, kalkınmayı gerçekleştirebiliriz. Örneğin sütü çocuklarımıza ve halkımıza sevdirecek projeleri yerel dinamikler ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte çalışması ile uygulayabiliriz. Meslek Yüksekokulunun bu konulardaki çalışmalarını titizlilikle takip ediyoruz.”demiştir.
    Ziyarette Biga Ziraat Odasının yeni başkan ve yönetimini tebrik eden ve başarılar dileyen Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü BİLGÜCÜ; ”Biga Ziraat Odamız sahip olduğu kurumsal yapısı, işleyişi, faaliyetleri ve Üniversitemiz ile olan ilişkileri ile bölgemizin önemli kuruluşlarından biridir. İlçemizdeki kamu ve özel sektör kuruluşları ile üniversitemiz; tarım ve hayvancılık alanlarında yeterli düzeyde bilgi ve donanıma sahiptir. Mevcut sektörel dinamikler sahip oldukları potansiyel ve kapasiyelerini biraraya getirerek, bölgemizin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik daha kaliteli ve daha az maliyetli ürün elde edimine katkı sağlayacak ortak proje ve çalışmalarda bulunabilirler. Bizler, üniversite-sanayi işbirliğinin sağlanmasına da katkı sağlayacak olan tüm çalışmalarda görev almaya hazırız. Buna en güzel örnek; geçtiğimiz ay sonuçlanan Meslek Yüksekokulumuz çiğ süt laboratuvarına Antibiyogram cihazı kazandıracak olan GMKA destekli projemizdir. Hayvanlardaki mastitis hastalığının erken teşhisi ve tedavisinin amaçlandığı ve ayrıca üreticilerimize süt hijyeni, hayvan besleme, barınaklar ile örgütlenme konularında eğitimlerin verileceği projemizin Ortak Kuruluşları; Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Biga Ziraat Odamızdır. Ayrıca Biga Ticaret Borsası, Biga Süt Üreticiler Birliği, Biga Hay- Koop. ve Biga -Tar Koop. birlikleri gibi sektörel dinamiklerde projemizde iştirakçi olarak görev alacaklardır.” demiştir.Ziyaret, Oda yönetimine başarı temennileri ile sona erdi.
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz