19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK SPOR BAYRAMI  BİGA‘DA COŞKU İLE KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK SPOR BAYRAMI BİGA‘DA COŞKU İLE KUTLANDI

İREM ÇOCUK GİYİM REYONU AÇILDI

İREM ÇOCUK GİYİM REYONU AÇILDI

BAŞKAN TINAZ; ‘REKOLTE BEYANNAMESİ ALINMAYA BAŞLANDI’

BAŞKAN TINAZ; ‘REKOLTE BEYANNAMESİ ALINMAYA BAŞLANDI’

VAKIF TOPLANTISINDA 269 DOSYA GÖRÜŞÜLDÜ

VAKIF TOPLANTISINDA 269 DOSYA GÖRÜŞÜLDÜ

ŞAHİN KARDEŞLER’İN GÖNÜL SOFRASINDA KALABALIK BİR HALK İFTARDA BULUŞTU

ŞAHİN KARDEŞLER’İN GÖNÜL SOFRASINDA KALABALIK BİR HALK İFTARDA BULUŞTU

BİSİAD KAHVALTILI SÖYLEŞİSİNDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI IŞIK VE ERDOĞAN’I MİSAFİR ETTİ

  • Haber :
  • Biga Sanayiciler ve İş adamları Derneği’nin geleneksel hale getirdiği kahvaltılı sohbet toplantısına Cumhur İttifakı Belediye Başkanı adayı Bülent Erdoğan ve meclis üyeleri, Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı belediye başkan adayı İsmail Işık ve meclis üyelerinin yanı sıra TSO Başkanı Şadan Doğan, Ak Parti ilçe Başkanı Ahmet Şahin, CHP İlçe Başkanı Atilla Diren, MHP İlçe Başkanı Sadettin Saat, Bisiad yönetim kurulu başkanı İsmail Özen, yönetim kurulu üyeleri ve Bisiad üyeleri katıldı.
    Moderatörlüğünü Av. Selahattin Mutlu’nun yaptığı kahvaltılı toplantıda Mutlu Bisiad’in kuruluşu ile ilgili geniş bir sunum yaptıktan sonra mikrofonu BİSİAD yönetim kurulu başkanı İsmail Özen’e verdi. Özen konuşmasında”: Biga Belediye başkan adaylarımız, sivil toplum kuruluşlarımızın değerli temsilcileri; Biga ekonomisi ve Biga halkı adına öncelikle önümüzdeki 5 yılı ve daha sonra ki yılları umut ve katkı veren projeler ile geçirebilmenin temellerini atılması düşüncesiyle düzenlemiş olduğumuz BİSİAD kahvaltılı toplantımıza hoş geldiniz” dedi. Daha sonra ilk konuşmayı Cumhur İttifakı Belediye Başkanı adayı Bülent Erdoğan’a verdi. Erdoğan:” Bu güzel kahvaltılı toplantıyı düzenleyen Bisiad yönetimine
    teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı Belediye Başkanı adayı olarak Biga için projelerimizin bir kısmını geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz toplantıda açıklamıştık. Diğer projelerimizi ise peyder pey açıklayacağız. Biga Fakültemizde 8.500 öğrencimizi misafir ediyoruz. Bu öğrencilere daha iyi bir ortam sağlamak için çeşitli projelerimiz var. Projelerimizin bazılarını şöyle özetleyebilirim. Karaçayır mevkiinde DSİ’ye ait yeri belediyeye kazandırılarak bir entegre tesisi kuracağız. Eski Pancar Deposununun olduğu yere Minyatür Çanakkale tarihi yerleri içeren ve dinlenme tesisleri kuracağız. Proje üretmek çok kolay, ama projeyi uygulamak zor dedi. TOKİ ile iş birliği yaparak geçmiş Ak Parti Belediyesi’nde kazandırdığımız Toki evleri gibi çeşitli konutlar üreteceğiz. Belediye ihaleleri ve meclis toplantılarını canlı yayın yaparak halkımıza duyuracağız” dedi. Biga Belediye başkanı Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı İsmail Işık yaptığı konuşmasında:” Biga Belediyesi’nde 5 yıl içerisinde yaptığımız hizmetler yapacağımız hizmetlerin teminatıdır. 5 yıldan bu yana Bigalılar ile bu güzel kenti yönetiyoruz. Biga’mızı yaşanabilecek bir şehir haline getirdik. Sivil toplum örgütleri ile daima iş birliği içerisinde olduk. 5 Yıl içerisinde belediye kapısını daima açık tuttuk. 5 yıl evvel belediye bütçesi 40 milyon liradan, 2019 yılı bütçesini 107 milyon liraya çıkardık. Verdiğimiz sözleri tamamıyla yerine getirdik. Talihsiz bir şekilde yıkılan kapalı pazar yerinin yerine 15 milyar harcayarak belediye imkânlarıyla yeni kapalı pazar yeri inşa ettik. DSİ tarafından yapılan Kocabaş Çayı ıslahı etrafına otoparklar yaptık. Modern Şehir Parkı kazandırdık. Yöremizin en modern kapalı otoparkını yaptık. Pancar deposunun olduğu yere Biga’nın ürünlerinin satışının yapılacağı mekânlar kazandıracağız. Özel Can Hastanesi ile İnönü Caddesi anayolu çıkışlarına altgeçit yapacağız. Namazgâh mevkiine Cuma günü 100 konutluk inşaatların temelini atacağız” diyerek sözlerini noktaladı. Daha sonra oturum soru cevap şeklinde geçti.
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz