İLÇEMİZDE ÇELTİK KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

İLÇEMİZDE ÇELTİK KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

MÜDÜR AVCI; ‘ATATÜRK’ÜN 19 MAYIS’I ARMAĞAN ETTİĞİ GENÇLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR’

MÜDÜR AVCI; ‘ATATÜRK’ÜN 19 MAYIS’I ARMAĞAN ETTİĞİ GENÇLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR’

MÜDÜR BİLEN; OKUL MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARINA İFTAR VERDİ

MÜDÜR BİLEN; OKUL MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARINA İFTAR VERDİ

ÇANAKKALE MERKEZ SPOR SALONU VE ANTRENMAN SALONLARININ YAPIMINA BAŞLANDI

ÇANAKKALE MERKEZ SPOR SALONU VE ANTRENMAN SALONLARININ YAPIMINA BAŞLANDI

Ramazan çocuk ve oyun

Ramazan çocuk ve oyun

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığından Silahlı Yağmacılara Operasyon…

 • Haber :
 • 05 Mart 2019 günü saat:01.20 sıralarında Çan-Yenice karayolu üzerinde bulunan akaryakıt istasyonunda silahlı soygun olayı meydana geldiği haberi alınması üzerine, Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca derhal olaya müdahale edilmiştir. Bölgede bulunan bütün kamera görüntüleri incelenmiş, kar maskeli ve eli silahlı bir şahsın soygunu yaptığı, plakasız bir motosikletle olay yerinden kaçtığı tespit edilmiştir.
  Şahısla birlikte başka şüphelilerin de olabileceği değerlendirilerek özel bir ekip kurulmuş, soruşturma genişletilmiştir. Şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik yapılan araştırma neticesinde; 05 Mart 2019 günü saat:15.30 sıralarında Çan ilçesi Derenti köyü yoluna bağlantılı stabilize yolda, plakasız, terk edilmiş vaziyette bir motosiklet bulunmuş olup, bulunan bu motosikletin silahlı soygun olayı ile ilgili olabileceği değerlendirmiştir. Motosikletin kime ait olduğu ile ilgili yapılan araştırmada, Çan ilçesi Yaykın köyünden E.K. isimi şahsa ait olduğu, E.K. isimli şahsın ise yaklaşık iki yıl önce motosikleti M.K.’ye sattığı tespit edilmiş, M.K. kendine ait motosikletin çalındığını, Jandarmaya bildirmiştir.
  Motosikletin Yaykın köyünden çalınmış olabileceği ve soygunu gerçekleştiren şahısların Yaykın köyünden olabileceği değerlendirerek şüpheli şahısların tespitine yönelik soruşturma genişletilmiştir. Yapılan araştırma neticesinde, Yaykın köyünden, kamera görüntülerindeki şahsın eşkâline benzeyen, şüpheli hareketleri olan ve olaydan bir gün önce araç kiralayan E.A. tespit edilmiştir. E.A gözaltına alınmış, alınan ifadesi ve kiraladığı araç ile ilgili yapılan detaylı araştırma sonucu meydana gelen silahlı soygun olayını E.A.’nın, U.A., A.T., M.A., ve Ş.A. isimli şahıslarla gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir. Şüpheli şahısların ilk olarak soygunu planladıkları, daha sonra soygun için araç kiraladıkları, kimliklerini gizlemek için motorsiklet çaldıkları ve kar maskesi kullandıkları anlaşılmıştır. Şüpheliler kiraladıkları araca, çaldıkları motorsikleti yerleştirip olay mahalline yakın bir yerde bırakmışlar, silahlı soygunu gerçekleştirmişlerdir. Sonrasında motorsikleti araziye terk ederek olay yerinden kaçmışlardır.
  Jandarma özel ekibinin yürüttüğü titiz çalışmalardan, şüphelilerin tüm gizlenme çabaları boşa çıkarılmış, olay tüm detaylarıyla aydınlatılmıştır.
  Jandarmanın silahlı yağmacılara yaptığı operasyonunda; (4) şüpheli Biga’da, (1) şüpheli ise Çan’da yakalanmıştır.
  Şüpheli E.A., U.A., A.T. ve M.A., 07 Mart 2019 günü sevk edildikleri mahkemece tutuklanmış, Ş.A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz