İLÇEMİZDE ÇELTİK KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

İLÇEMİZDE ÇELTİK KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

MÜDÜR AVCI; ‘ATATÜRK’ÜN 19 MAYIS’I ARMAĞAN ETTİĞİ GENÇLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR’

MÜDÜR AVCI; ‘ATATÜRK’ÜN 19 MAYIS’I ARMAĞAN ETTİĞİ GENÇLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR’

MÜDÜR BİLEN; OKUL MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARINA İFTAR VERDİ

MÜDÜR BİLEN; OKUL MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARINA İFTAR VERDİ

ÇANAKKALE MERKEZ SPOR SALONU VE ANTRENMAN SALONLARININ YAPIMINA BAŞLANDI

ÇANAKKALE MERKEZ SPOR SALONU VE ANTRENMAN SALONLARININ YAPIMINA BAŞLANDI

Ramazan çocuk ve oyun

Ramazan çocuk ve oyun

MÜDÜR KAZAN KONUŞMASI

 • Haber :
 • Biga Ortaokul Müdürü Rıza Kazan Yaptığı Konuşmasında şunları söyledi;
  Sayın Kaymakamım, Protokolümüzün değerli Üyeleri ve Kıymetli Misafirler
  12 Mart İstiklal Marşımızın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u anma
  programımıza hoş geldiniz!
  Türk milleti, tükenmek bilmeyen vatan aşkı ve hürriyete olan sonsuz inancıyla Gazi Mustafa Kemal önderliğinde “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile hareket ederek, İstiklal Savaşı’na başlamıştır. Çok geçmeden Anadolu’da milli mücadelenin ışığı parlamıştır.
  Bağımsızlığa giden bu yolda, milli’ mücadele ruhunu ifade edebilecek, medeniyetimizin en mümtaz değerlerini içerisinde barındıracak bir şiir yazılması ihtiyacı doğmuştur. Bu şiiri yazabilecek tek bir kişi vardır:
  Mehmet Akif. Anadolu’yu adım adım dolaşan Mehmet Akif, Milli mücadeleye gönül vermiş olan halka “Bu vatan da kaybedilirse, gidilecek yer kalmaz.” diyerek milli mücadele ruhunu anlatmış, yüreklere iman ve ümit aşılamıştır. Öyle ki onun
  Korkma!
  Cehennem olsa gelen
  Bu yol ki hak yoludur,
  Dönme bilmeyiz…
  Yürürüz!
  Dizeleri, beklenen istiklal marşı şiirinin gelmekte olduğunun çok önceden habercisidir. Akif, milli mücadele ruhuna tercüman olan, eşsiz şiirini kaleme almıştır. Öyle bir şiir ortaya çıkmıştır ki; bu şiir, bir ulusun var olup olmama noktasında, her türlü değeri içerisinde taşımakta, Büyük Türk ulusunun tarihinde yılmayan mücadele ruhunu yansıtmaktadır.
  Türkiye Büyük Millet Meclisinin 12 Mart 1921 tarihli oturumunda, Mehmet Akif in Kahraman Ordumuza ithaf ettiği, İstiklal Marşı şiiri coşkulu alkışlarla kabul edilmiştir.
  Biga ortaokulu olarak; İstiklal marşımızı kaleme alan ve Milletimizin Sesi olan Usta şairimiz Mehmet Akif e, minnet borcumuzu bir nebze de olsa yerine getirmek istedik. Ankara’da bulunan ve istiklal Marşı’nı yazdığı sırada ikamet ettiği Tacettin Dergahını, ayrıca; Bayramiç’te bulunan Mehmet Akif Ersoy’un çocukluğunun geçtiği evini ziyaret ettik. Öğretmen ve öğrencilerimizin desteğiyle bu özel mekânlarda çekimler yaparak, sizlere Mehmet Akif i anlatmaya çalıştık.
  Konuşmamın sonunda, usta şair Mehmet Akif i, Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Akif e bu destanı yazdıran istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını tekrar, rahmet ve minnetle anıyorum.
  Akif in ruhunu yad edeceğimiz bu programın hazırlanmasında emeği geçen, Türkçe öğretmenlerimiz, Emel Peker, Lütfiye ERBERK METİNOL, Kamera ve vido çekimlerini yapan Fen Bilgisi Öğretmenimiz Mehmet KIRMAN, Müzik öğretmenimiz Müesser ARSLAN, daha ismini sayamadığım öğretmen ve öğrencilerimize sonsuz, teşekkür ediyorum.
  Milletimiz sesi olan Mehmet Akif, İstiklal Marşımızla sonsuza dek yaşayacaktır.
  Arz ederim. 11.03.2019
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz