İLÇEMİZDE ÇELTİK KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

İLÇEMİZDE ÇELTİK KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

MÜDÜR AVCI; ‘ATATÜRK’ÜN 19 MAYIS’I ARMAĞAN ETTİĞİ GENÇLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR’

MÜDÜR AVCI; ‘ATATÜRK’ÜN 19 MAYIS’I ARMAĞAN ETTİĞİ GENÇLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR’

MÜDÜR BİLEN; OKUL MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARINA İFTAR VERDİ

MÜDÜR BİLEN; OKUL MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARINA İFTAR VERDİ

ÇANAKKALE MERKEZ SPOR SALONU VE ANTRENMAN SALONLARININ YAPIMINA BAŞLANDI

ÇANAKKALE MERKEZ SPOR SALONU VE ANTRENMAN SALONLARININ YAPIMINA BAŞLANDI

Ramazan çocuk ve oyun

Ramazan çocuk ve oyun

“Şehir Parkı’nı ayağınıza getireceğiz”

 • Haber :
 • Biga’da 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Adayı İsmail Işık, seçim çalışmaları kapsamında ‘Çaylar Bizim İsmail’den sloganıyla Halk Meclisi toplantılarına devam ediyor.
  Hamdibey Mahallesi’nde TOKİ sakinleriyle bir araya gelen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’a her geçen gün artan yoğun ilgi dikkatlerden kaçmadı. Market, spor salonu, kahve, kafeterya ve halı sahadan oluşan tesisi TOKİ’ye kazandıran Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesildi.
  Soğuk havaya rağmen toplanan kalabalığa seslenen Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; “Bu soğuk havaya rağmen, bu coşkulu karşılama için TOKİ sakinlerine teşekkür ederim. 5 yıl önce benim başımda olduğum ekibe Biga’ya hizmet etme onurunu verdiniz. Arkadaşlarımla birlikte kelimenin tam anlamıyla gece gündüz demeden, 7 gün 24 saat esasına göre çalıştık. Biga’ya bize miras kaldı düşüncesiyle değil, çocuklarımızdan emanet aldık, düşüncesiyle ve gözümüz gibi sakınarak baktık. Çalışmalarımızı bu esasları gözeterek yaptık.’’ dedi.
  “SEÇİLDİĞİM AKŞAM PARTİ ROZETİNİ ÇIKARDIM”
  2014 Yerel Seçimleri sonrası parti rozetini çıkardığını ve kimseyi ötekileştirmediğini ifade eden Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; “Son 5 yılda belediye başkanlığım süresince hiç kimseyi ötekileştirmedik. Bizdensin, değilsin, o partidensin, bu partidensin demedik. Hiçbir mahallemizi biz burada daha güçlüyüz, burada az güçlüyüz diye ayırmadık. Bütün Bigalılara ve Biga’nın 800’e yakın her sokağına, durmadan dinlenmeden hak ettiği hizmet neyse ve neye ihtiyacı varsa onları yapmak için çalıştık. Bu anlamda özellikle ülkemizin son dönemde giderek bölündüğü bir ortamda tüm Biga’yı kucaklayarak birlik beraberlik mesajları vererek hizmetlerimizi ürettik. Türk milletinin tarihinde bir ve beraber olduğu zaman neler başarabileceği meydandadır. Maalesef geldiğimiz noktada Türkiye’de ocusun bucusun diye bir ayrım ve ayrıştırma yapılıyor. Ben 14 bin 100 oy alarak Belediye Başkanı oldum. Seçildiğim akşam yakamdaki parti rozetini çıkardım ve 3 dönem milletvekilliğimizi yapan Sayın Ahmet Küçük’e teslim ettim. O günden bugüne yakama siyasi parti rozeti takmadım. Belki de Biga’nın en fazla siyasi kimliğine sahibim. Fakat biz ayrımcı olmadık. Ayrım yok. Hizmet var.’’ ifadelerini kullandı.
  “MİLLET İTTİFAKI OLARAK TÜM BİGA’YA HİZMET EDECEĞİZ”
  Seçim Kanunu’nu aşmak için 24 Haziran’da oluşturulan ittifak sistemini de eleştiren Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “24 Haziran’da Seçim Kanunu’nu aşmak için saçma sapan bir ittifak sistemi getirildi. Biz her akşam halkımızın isteği olan CHP ve İYİ Parti ortaklığında oluşturduğumuz Millet İttifakı olarak, belediye meclis üyesi adaylarımızla birlikte çalışıyoruz. Hazırladığımız lise ve projeler ile Biga’nın ihtiyaçlarını gidermek adına ve kimseyi ayrıştırmadan Bigamıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.
  “ALLAH’A ŞÜKÜR BAŞARILI OLDUK”
  Hedeflerini gerçekleştirme konusunda başarılı olduklarını söyleyen Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; “Beş yıl önce temiz, eğitimine ve ekonomisine katkı sunulan bir Biga sloganı ile yola çıktık. Allah’a çok şükür bunları gerçekleştiren bir belediyecilik anlayışı sergiledik. Özellikle bu bölgenin bir çöplük sıkıntısı vardı. 2014 seçimlerine 10 gün kala kerhen çözülmüştü. O çözümü kalıcı hale getirdik ve yeni katı atık bertaraf tesisimizi gerçekleştirdik. Çöpleri Biga’dan arındırdık. Eğitim ile alakalı yeni yapılan üç okulun arsa tahsislerini sağladık. Bunlar; Biga İçdaş Fen Lisesi, İçdaş Anaokulu ve Ticaret Borsası’nın yapmış olduğu anaokulunun arsalarıdır. İmar değişikleri sonucunda kazandırılmış okul arazileridir. Biga Belediyesi olarak iki adet kreş yaptık. Zaten dolu olan 180 kapasiteli kreşlerimize bekleyen 500 müracaat var. Kreşlerde çok güzel hizmet veriliyor. Çocuklarını Biga Belediyesi’ne emanet etmek için 500 ebeveyn sırada bekliyor. Bu kreşlerimizi yaygınlaştıracağız. Sizin çocuklarınız Biga Belediyesi’nin çocukları olarak; aydın, çağdaş eğitim almak üzere başladıkları eğitim hayatında Biga Belediyesi’nden yararlanacaktır. Yaptığımız indirimli alışveriş günleri ile Biga esnafına destek olduk. İlçemiz yapılan sosyal belediyecilik ile örnek gösteriliyor. Bu söylemlerin karşılığını dışarıdan özellikle hafta sonlarında misafirlerini ağırlayan hale geldi.” şeklinde konuştu.
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz