İLÇEMİZDE ÇELTİK KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

İLÇEMİZDE ÇELTİK KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

MÜDÜR AVCI; ‘ATATÜRK’ÜN 19 MAYIS’I ARMAĞAN ETTİĞİ GENÇLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR’

MÜDÜR AVCI; ‘ATATÜRK’ÜN 19 MAYIS’I ARMAĞAN ETTİĞİ GENÇLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR’

MÜDÜR BİLEN; OKUL MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARINA İFTAR VERDİ

MÜDÜR BİLEN; OKUL MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARINA İFTAR VERDİ

ÇANAKKALE MERKEZ SPOR SALONU VE ANTRENMAN SALONLARININ YAPIMINA BAŞLANDI

ÇANAKKALE MERKEZ SPOR SALONU VE ANTRENMAN SALONLARININ YAPIMINA BAŞLANDI

Ramazan çocuk ve oyun

Ramazan çocuk ve oyun

TDD’den ”Günümüz, Konumuz: Kadın”

 • Haber :
 • Topluma Destek Derneği’nin Kadınlar Günü için gerçekleştirdiği söyleşide Çanakkale’nin örnek kadınları yer aldı. ”Günümüz, Konumuz: Kadın” adlı söyleşi düzenleyen dernek, ÇOMÜ Dr. Öğretim Üyesi Elmaziye Töre Temiz, Çanakkale Kent Konseyi Genel Sekreteri Yeliz Kaçarlar, Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver ve Çanakkale Kepez Hamidiye Mahallesi Muhtarı Ayşe Dereli’yi ağırladı.
  Söyleşinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Topluma Destek Derneği Başkanı Kahraman Uzan: ”Toplumun her kesiminde ve üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımıza çok şey borçlu olduğumuz bir gerçektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yükselen Türk Milleti, Bilimden sanata, spordan edebiyata, iş hayatından siyasete kadar hayatın her alanında kadınların büyük emek ve başarılarına şahit olmuştur. Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, emeğinin geçtiği her yerde bir derinlik bulunmaktadır. Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatın içinde eşit, onurlu ve saygın bir yeri olması gerekir. Bunun artmasında herkese büyük görevler düşmektedir. Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu bir gerçektir. Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir
  önemi olan ve sevgiyi, inceliği öğreten yine onlardır. Ancak günümüzde kadınlarımızın maalesef hak ettikleri ilgiyi, desteği ve saygıyı yeterince gördüklerini söyleyemeyiz. Unutmamalıdır ki, demokrasinin uygulanmasını ve gelişmesini engelleyen etkenler ile kadın haklarının ihlal edilmesine yol açan hususlar bir ve aynıdır. Kadın haklarının evrensel, bölünmez, vazgeçilmez, ayrılmaz bir bütün olduğunu kabul etmek gerekir. Kadın haklarının aslında insan hakları olduğunu unutmamak gerekir. Gerçekleştirdiğimiz söyleşiye emek veren değerli ekibime çok teşekkür ediyorum. Bizleri kırmayarak paylaşımlarda bulunan değerli konuklarımıza teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.
  ÇOMÜ Dr. Öğretim Üyesi Elmaziye Töre Temiz’in toplumda kadının yeri hakkında gerçekleştirdiği paylaşım ile söyleşi başladı. Çanakkale Kent Konseyi Genel Sekreteri Yeliz Kaçarlar ise Çanakkale’de kadın olmak hakkında fikirlerini sunarken, Kent Konseyi’nin kadınlara yönelik yaptığı çalışmalardan bahsetti. Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver; iş hayatında kadının yeri hakkında düşüncelerini paylaşırken iş hayatında kadınlar hakkında istatiksel bilgiler verdi. Kepez Hamidiye Mahalle Muhtarı Ayşe Dereli ise yerel yönetimlerde kadınların yerinden bahsederken kadınların yerel yönetimlere daha fazla katılması gerektiğini söyledi.
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz