ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi'nde sahnelenen oyunu izleyenler arasında Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları Rebiye Ünüvar ve İrfan Mutluay, Belediye Meclis Üyeleri Birten Sarıbaş ve Fatma Kaynaş başta olmak üzere çok sayıda vatandaş yer aldı.
 
Vasıf Öngören'in yazdığı, Şener Şen ve Doğu Yaşar Akal'ın yönettiği 'Zengin Mutfağı', usta oyuncu Şener Şen ile Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı'nın oyunculuklarıyla sahnelendi. Oyunda, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansıması anlatıldı.
 
Vasıf Öngören'in bu olayları eğlenceli bir biçimde aktardığı oyun, tiyatro sahnesinde defalarca yorumlandı ve beyazperdeye de uyarlandı. 1978 yılında ilk kez İstanbul Şehir Tiyatroları'nda bu oyunda aşçı Lütfü Usta'yı canlandıran Şener Şen, 40 yıl aradan sonra aynı rolde ve genç bir oyuncu kadrosuyla tekrar sahnede yer aldı.
 
Büyük alkış alan oyununun sonunda, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tüm ekip adına usta oyuncu Şener Şen'e teşekkürlerini sunarak, geleneksel Çanakkale Seramiği takdim etti.
 


Kaynak: DHA