Katılımın yüksek olduğu seminerde konuşmacılar; Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan EĞİNLİOĞLU ve Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi KULA, Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut DOĞAN ve Batu Patent Marka ve Patent Vekili Onur Turgut marka yaratmak ve marka süreçleri hakkında bilgi birikimlerini katılımcılara aktardı.
 
Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan EĞİNLİOĞLU ve Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi KULA Balıkesir’in markalaşma sürecinde kendilerine düşen çalışmaları yapmaya hazır olduklarını ifade ettiği seminerde, Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut DOĞAN firmalarının başarı öyküsünü ve markalaşma sürecinde harcadıkları emekleri katılımcılarla paylaştı.
 
Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları süreçlerine ve Marka, Patent, Faydalı Model, Tasarım tescillerinin sağladığı korumalara değinen Batu Patent Marka ve Patent Vekili Onur Turgut “Balıkesir Markasını hak ettiği noktaya taşımak için Balıkesir Üniversitesi işbirliği ile başlatılan sürecin ilk parçası olan “Bir Marka Yaratmak” konulu seminerde bizleri plaket ile onurlandıran Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ne ve Uluslararası IEEE topluluğuna şükranlarımızı sunarız. Sonraki aşama Teknokent’in kurulması.” Dedi.
 
Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İlter KUŞ ve Mühendislik ile Mimarlık Fakültesi Dekanları, Balıkesir Müsiad Başkanı Tuncay YILDIZ ve çok sayıda katılımcının ziyaret ettiği seminerde misafirlerin karşılanması ile bizzat ilgilenen Batu Patent ve Batu Belgelendirme Şirketleri Genel Müdürü Çağdaş BAĞMEŞLİ, “Balıkesir’i bir marka şehre dönüştürmek yolunda en büyük adım atıldı, seminerin bir sonraki aşamasında Balıkesir Üniversitesi bünyesinde Teknokent kurulumunun tamamlanması bekleniyor.” Dedi.

Mehmet Özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi