Açılış törenine; Çanakkale CHP Milletvekili Bülent Öz, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ejder, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi Başkanları, oda başkanları ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortakları katıldı.
S.S.Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sokullu yaptığı açılış konuşmasında, " 1 Ocak 1963 yılında 13 Bigalı esnafın bir araya gelerek kurduğu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 53'üncü yılını idrak etmektedir. Bu vesile ile yeni binamıza geçerek hizmet vermeye başladık. Katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim" dedi.
Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ejder'de kooperatifçiliğin birlik ve beraberlik işi olduğunu belirterek, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi örnek bir kooperatifimizdir. Başkanıma ve yönetim kurulunu başarılarından dolayı tebrik ediyorum" diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından dualarla kurdele kesimine geçildi. Sakarya Mahallesi Mantar Sokak'ta hizmete giren binanın gezilmesinin ardından açılış programı sona erdi.


Kaynak: İHA