Bimeks İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Akgiray, yaşanan badirelere rağmen yatırımlarını sürdürmeye ve istihdam sağlamaya devam edeceklerini belirtti.
Biga Pakt Plus AVM'deki Bimeks mağazasının açılışına Bimeks İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Akgiray, satış koordinatörü Uğur Aydın, bölge yöneticisi Remzi Taşkın, bölge yöneticisi ve insan kaynakları sorumlusu İbrahim Yanılmaz, mağaza açılış koordinatörü Serhat Yıldız katıldı. Açılışa Bigalılar büyük ilgi gösterdi. Dakikalar öncesinde mağaza önünde kuyruğa giren vatandaşlar, açılışın ardından özel avantajlarla sunulan ürünlere büyük ilgi gösterdi. Bimeks, 139. mağazasında birçok teknolojik ürünle hizmet verecek. 250 metrekarelik mağazada beyaz eşya, ev aletleri ve elektronik grubu ürünleri müşterilerin beğenisine sunuluyor.
Bimeks İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Akgiray, "Bu 139'uncu mağazamız. Biga halkına yöre halkına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bu Çanakkale bölgesindeki 3'üncü mağazamız oluyor. Biz Bimeks olarak, Türkiye'nin ilk teknoloji perakendecisi olarak, her şeye rağmen, memleketimizin 15 Temmuz badiresine rağmen, buraya yatırım yapmaya, istihdam sağlamaya devam ediyoruz. Devam edeceğiz. Allah izin verirse önümüzdeki hafta da bir mağaza açılışımız daha var. 10 gün içinde 4 mağaza açmış olacağız. Burada Biga halkıyla beraber Bimeks'in geniş ürün portföyünü inşallah en iyi fiyatlarla en iyi hizmetle onlara sunmaya, güler yüzle sunmaya gayret edeceğiz. Beyaz eşyadan küçük ev aletlerine, oradan televizyona, oradan aksesuarlara vesaire hepsini Biga halkıyla en güzel fiyatlarla, en güler yüzlü hizmetle buluşturacağız. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Biz milletimize ve memleketimize güvenmeye devam ediyoruz. Yatırıma da devam edeceğiz" dedi.
Teknoloji dünyasının hızla geliştiğine dikkat çeken Ahmet Akgiray, "Bu gelişim giderek daha da artacağa benziyor. Ayak uydurmak gerekiyor. Adapte olmak gerekiyor. Biz bu konuda kendimizi şanslı görüyoruz. Ama inşallah yakın zamanda önümüzde ki bir kaç seneler içinde, Türkiye'de tasarlanmış, üretilmiş ürünleri de satmaya başlarız diye ümit ediyorum. Tabi ki var beyaz eşya ama birazda daha katma değeri yüksek, telefon için bir uğraş var, tablet için var, onlar zaten raflarımızda. İçimizde ki yerli malı payı da arttıkça daha da memnun oluruz. Ama teknolojinin hızı artarak devam edecek gibi geliyor bize. Ayak uydurmak biraz zor ama bizde elimizde geleni yapıyoruz. Ama müşterilerimiz gayet iyi ayak uyduruyor" diye konuştu.


Kaynak: İHA