TÜRSAB Çanakkale ve Balıkesir Bölge Başkanı Ahmet Çelik, Çanakkale-Balıkesir Bölgesi olarak Türkiye’de en zengin destinasyonlardan birisi olduklarını söyledi.
 
Başkan Ahmet Çelik, 1 Temmuz sonrası özellikle iç Pazar olarak bölgede büyük bir yoğunluk beklediklerini söylerken, şu açıklamalarda bulundu: “Çanakkale Balıkesir Bölgesi olarak 1 Temmuz’dan sonraki süreçte bölgemize çok ciddi bir iç pazar hareketliliğinin olacağını umuyoruz ve bunun arifesinde olduğumuzu düşünüyoruz. Çünkü bölge olarak sahip olduğumuz değerler anlamında diğer bölgelere göre fazlaca artımız var. Yeni normal düzende doğa turizmi ile ilgili birçok ürün var. Yine Troya Müzesi son zamanlarda Avrupa’nın en doğru ve en iyi ödüllerinden birisi olan Avrupa Yılın Müzecilik ödülünü alması bölgemize olan talebi arttıracağını düşünüyoruz.”
 
GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASINA SAHİBİZ!
“Kaz dağlarına sahip olmamız, Edremit Körfezi, Ayvalık’a kadar olan bölgede butik otellerin, Çanakkale’ye kadar olan butik otellerin ve araziye yayılmış doğa otellerinin ve yine şehir merkezlerindeki sıkışmışlık değil ama biraz daha yaygın tesislerimin bulunmasından dolayı bölgemiz, Güney Marmara dediğimiz, Kuzey Ege dediğimiz hatta ciddi bir iç Pazar trafiğine sebep olacağını düşünüyoruz. Bölgemizdeki otellerimizin, tesislerimizin, acentelerimizin, acentelerimizin sahip olduğu araçların tamamı güvenli turizm sertifikasına sahip. Profesyonel rehberlerimiz ile tesislerimiz ile bütün Türkiye’yi tatillerini geçirmek için Çanakkale Balıkesir bölgesine bekliyoruz”
 
TÜM TÜRKİYE’Yİ, BÖLGEMİZE TATİL YAPMAK İÇİN BEKLİYORUZ!
“Çanakkale şehri adalara sahip olan Türkiye’deki tek şehir. Ve dolayısı ile doğada yapacağınız aktiviteler anlamında da belki Türkiye’de en zengin destinasyonlardan bir tanesi. Doğayı, tarihi, denizi, kumu, güneşi hepsini bir arada yaşayacağınız, size birçok ürünü sunan çok kıymetli bir bölge. Tüm Türkiye’yi, bölgemize tatil yapmak için bekliyoruz.”
 
MARMARA DENİZİ’NDE EN FAZLA TEMİZLİĞİN YAPILDIĞI BÖLGE ÇANAKKALE!
“Müsilaj ile ilgili olarak da, Marmara Denizi’nde en fazla temizliğin yapıldığı bölge Çanakkale. Çanakkale Boğazındaki kuvvetli akıntının, yine kuzeyli esen rüzgarların etkili olmasından dolayı, bölgemizdeki müsilaj oranı denize girmekle ilgili herhangi bir sıkıntı yaratmamaktadır. Kesinlikle misafirlerimiz bölgemize güvenli bir şekilde, gönül rahatlığı ile gelebilirler. Sahip olduğumuz bütün güzelliklerle ve bütün farklı özellikler ile tüm Türkiye”yi bölgemize tatil yapmaya bekliyoruz.”


Kaynak: Haber Merkezi