Kaymakamlık Makamı Toplantı Salonu’nun da düzenlenen toplantıya Biga Kaymakamı Erdinç Dolu başkanlık etti.
 
Toplantıda; 2021-2022 eğitim-öğretim yılında okullar ve çevresinde, emniyet ve asayişe etki eden çevresel faktörler ile okul bölgesindeki sosyal, ekonomik ve kültürel durumların göz önünde bulundurularak, okul bazlı öncelik analizlerinin yapılması, öncelikli olduğu değerlendirilen okullarda mevcut güvenlik tedbirlerinin gözden geçirilmesi ve yeni güvenlik tedbirlerinin planlanması konuları ele alındı.
 
Toplantıyı değerlendiren Kaymakam Dolu, “T.C. İçişleri Bakanlığımız koordinesinde yürütülen Güvenli Okul Güvenli Gelecek Projesi kapsamında okullarımızda güvenlik seviyelerinin en üst noktada tutulmasını sağlamak, emniyet ve asayişe etki eden çevresel faktörler ile okul bölgelerindeki sosyal, ekonomik ve kültürel durumların göz önünde bulundurularak okul bazlı öncelik analizlerini yapmak; özetle okullarımız ve çevresini güvenli hale getirmek için alınması gereken tedbirleri değerlendirdiğimiz bir toplantı gerçekleştirdik” dedi.
 
Toplantıya, Biga Belediye Başkanı Bülent ERDOĞAN, İlçe Emniyet Müdürü Emre BOLAT, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin SERVİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, Kaymakam Adayı Serhat BAĞCI ve ilgili kolluk kuvveti personelleri katıldı.
 
Cahit mavili
 


Kaynak: Biganın Sesi