Biga Din Görevlileri Derneğinin düzenlemiş olduğu “Kur’an Ziyafeti” programına Biga Belediye Başkanı Bülent ERDOĞAN ,Çanakkale İl Müftü Yardımcısı Mehmet Ali BAL ile din görevlileri katıldı.
 
Açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Ertuğrul AKIN yaptı. Akın, konuşmasında seslerin Kur’an’la güzelleşmesi gerektiğini vurguladıktan sonra Hz. Peygamber'in İbn Mesud'a hitaben söylediği, “Bana Kur’an oku ey ibn Mesud! Zira Ben başkasından Kur’an dinlemeyi severim.” hadisini hatırlattı. Akın, son olarak ise Kur'an okuyan birinin bizzat Allah ile konuşmuş olduğunu belirtti.
 
Programın devamında Ayasofya Kebir Camii İmam-Hatibi Ferruh MUŞTUER, Bursa Mihraplı Camii Müezzin-Kayyımı Hakan ÇAVDAR, İlçemiz Ağaköy Camii İmam-Hatibi Yusuf KİRACI, Değirmencik Köyü Camii İmam-Hatibi Abdullah ALTUN ve Yeni Camii İmam-Hatibi Osman GÜRLEN'in Kur'an-ı Kerim tilavetleri, Nedim AYDIN Camii İmam-Hatibi Samet YAVAŞ'ın ilahi ve Çarşı Camii Müezzin-Kayyımı Rahmi UYSAL' ın kaside okudu.
 
Biga Belediye Başkanı Bülent ERDOĞAN ve Çanakkale İl Müftü Yardımcısı Mehmet Ali BAL'ın teşekkür konuşmaları ve plaket takdiminden sonra program sona erdi.
 
Yasemin özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi