Biga Kent Konseyi, “Ailem ile Etkinim” etkinliği ile babaları ve çocuklarına unutulmaz eğlenceli anlar yaşatacak.
 
Bigalı Mehmet Çavuş Savaş Galerisinde gerçekleştirilen etkinliğe aileler yoğun ilgi gösterdi.  Yapılan faaliyetten çok memnun olan katılımcılar, ilçeye Ailem ile Etkinim Merkezi kazandırılması hakkında Görüşlerini de dile getirdiler.
 
Uzun yıllardan bugüne birçok sivil toplum kuruluşunda yer alan Biga Kent Konseyi Genel Sekreteri, Bigalı Mehmet Çavuş Yönetim Kurulu üyesi ve Kızılay Biga Şube Başkanı Erdoğan Başer, şu açıklamalarda bulundu. "Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız Babalar ve Oğulları etkinliklerinden, tekrarlanması ve geliştirilmesi hakkında pozitif dönüşler aldık.  Daha geniş kitlelere hizmet sunmak adına etkinliklere devam ediyor ve görüşmeler yapıyoruz.
   Yaptığımız görüşmelerde faaliyetlere Ailem ile Etkinim başlığının kullanılması ve Biga'ya Ailem ile Etkinim Merkezi kazandırılması hakkında kiminle görüşürsek görüşelim, planlarımız çok beğeniliyor.  
    Kent Konseyinde birçok çalışma grubumuz var bunlardan 4 tanesi
   1-Kültür Sanat ve Eko Turizm,
   2-Afet ve kriz yönetimi,
   3-Doğayı tanıtma ve düzenleme,hobi bahçeleri ve
4- Yoksullukla Mücadele çalışma grupları.
  Bu gruplarımızı ilgilendiren ortak alan, şehrimizin Bursa Asfaltı girişinde, Bahçeli Köyü'nde bulunan meydanlık ve çevresidir. Belirtilen alanda doğa eğitim alanı olması için girişimlerimiz var,  dirençli toplum oluşturabilmek için anlatımlar ve faaliyetler yapmaktayız. İlgilenen herkezi gönüllülük esasında yapılacak faaliyetlere katılmak üzere Biga Belediyesi 3. Katında bulunan Biga Kent Konseyine davet ediyoruz." Dedi
 Bir 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilirBir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 8 kişi, çocuk, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilirBir 4 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
YASEMİN ÖZDEŞ
 


Kaynak: Biganın Sesi