Şehit Şerafettin Şengören’in kardeşi merhum Kerim Şengören için Ayvacık ilçesi Paşaköy Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına; Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Mustafa Turhan Ecevit, Ayvacık Kaymakamı İlker Eker, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Selim Karaca, İl Emniyet Müdür V. Yaşar Parlak, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, Paşaköy Muhtarı İbrahim Uysal, merhum Kerim Şengören’in ailesi ve vatandaşlar katıldı.
 
Şehit Şerafettin Şengören’in kardeşi merhum Kerim Şengören’in cenazesi Paşaköy mezarlığında dualarla toprağa verildi.
 
Denizkent-Biga yolu Çifteçeşmeler yol sapağında 17 RS 024 plakalı araç sürücüsü 1969 doğumlu Kerim Şengören hayatını kaybetmiş, kızı Eda Nur Şengören ise kazadan yaralı olarak kurtulmuştu.
 
Trafik kazasında hayatını kaybeden Kerim Şengören’in, 2015 ve 2018 genel seçimlerinde MHP Çanakkale Milletvekilliği için aday adayı olduğu ve Diyarbakır’ın Hazro ilçesinde 2006 yılında PKK’lı teröristlerce kurulan pusuda Şehit düşen Jandarma Kıdemli Başçavuş Şerafettin Şengören’in de kardeşi olduğunu yazmıştık.
 
MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya da ölüm haberinin ardından; “Şehidimizin kardeşi merhum Kerim Şengören’e Allah’tan rahmet diliyorum. Sevenlerinin ve tüm yakınlarının ve MHP Çanakkale Teşkilatımızın başı sağ olsun. Kerim Şengören’in kızı için dua ediyoruz. Durumunun iyi olduğunu öğrendik” ifadelerini kullanmıştı.
 
Yasemin özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi