Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden mavi beyazlı temsilcimiz zamanında tamamlanamayan tribün inşaatı nedeniyle ligin ilk yarısındaki maçlarını Gümüşçay Fatin Rüştü Zorlu Stadı’nda oynadı. İlk devre sonunda ligi istediği sırada tamamlayamayan Bigaspor’da gözler Biga İlyas Bayram Stadyumu’na çevrildi.
 
Bölgesel Amatör Lig’in ikinci devresine kendi sahasında seyirci avantajını da kullanmak isteyen Bigaspor için Biga Kaymakamı Erdinç Dolu devreye girdi. Biga Kaymakamı Erdinç Dolu müteahhitle görüştü ve çalışmalar hız kazandı. Geçtiğimiz günlerde Biga İlçe Özel İdare Müdürü İsmail Satılmış, Biga Gençlik ve Spor Müdürü Celal Avcı’yı yanına alan Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Bigaspor Başkanı Serkan Özkan ile birlikte inşaatı tamamlanma noktasına gelen Biga İlyas Bayram Stadyumu’nun tribünlerini incelemeye gitti.
 
Ziyaret sonrası yapılan yazılı açıklamada; “İlyas Bayram Stadında çalışmalar sona eriyor. Eski tribünün yıkılması ile yapılan ihale sonrası inşaatı başlayan stadyumda çalışmalar çatının tamamlanması ve koltukların takılması ile bitmek üzere. Stadımız 30 Ocak’ta oynanacak 2. Devrenin ilk maçı olan Bigadiç Belediyespor ile kapılarını Biga halkına ve sporseverlere açacak. Lig maçları devam ederken 2. İhale yapılarak çevre düzenleme, duvar yapımı, elektronik skorboard, yedek kulübeleri ile Biga’ya yakışır bir stad haline gelecek olan İlyas Bayram Stadı Bigasporumuz maçlarına ev sahipliği yapacak” ifadeleri kullanıldı.
 
Stadyumdaki çalışmaların ilk devre karşılaşmalarına yetişmemesi ve Bigaspor’un kendi saha avantajını kullanamaması, hem kulüp yönetimini hem de taraftar grubu Afacanlar’ı kızdırmıştı. Bigaspor sevdalısı bir spor meraklısının çektiği drone görüntüleri ise stadyumun son halini gözler önüne seriyor. Sezon sonunda şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Bigaspor, ikinci devrenin ilk karşılaşmasında Bigadiç Belediyespor’u bu kez gerçekten kendi evinde, Biga İlyas Bayram Stadyumu’nda ağırlayacak.
 
Yasemin özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi