Bu eğitimler kapsamında Türk Metal Sendikası Biga Şubesi sendika üyelerini eğitime gönderiyor. Türk Metal Sendikası Biga Şubesi sendikaya bağlı işyerlerinde çalışan  15 üyesini Türk metal Sendikası’nın Ankara’da faaliyet gösteren Ankara Büyük Anadolu Termal Hotel’e gönderdi.
 
Türk Metal Sendikası ile MESS ortak eğitim projesi kapsamında eğitimlerin devam ettiğini belirten Türk Metal Sendikası Biga Şube Başkanı Osman Akkurt, kurul Üyesi Harun Kumit'in grup sorumluluğunda Biga 1’nolu Şubeden 15 kişiyi Ankara’ya eğitime gönderdiklerini söyledi.
 
EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
 
Ankara Büyük Anadolu Termal Otelde gerçekleşen eğitim seminerine Türk Metal Sendikası Biga Şubesi’nden 15 üye katıldı. Sendika olarak üyelerin her zaman kaliteli bir iş yaşamına, daha yüksek hayat standardına ve yaşam kalitesine ulaşmasını hedeflediklerini ve bu nedenle tüm üyelerin eğitim almasını sağladıklarını belirten Türk Metal Sendikası Biga Şube Başkanı Osman Akkurt, 18 Nisan 2000’de başlayan eğitimlerin düzenli olarak devam ettiğini söyledi.
 
BİRÇOK KONULARDA EĞİTİM ALACAKLAR
 
 Başkan Osman Akkurt eğitime giden sendika üyelerinin normal eğitimlerde olduğu gibi bir çok konularda eğitim alacaklarını belirtti. Akkurt, “Eğitimler ‘Kurumsal Bağlılık, İletişim,İş Güvenliği,İş Hukuku,Aile bağları,sağlık ve Türk Metal Sendikası Felsefesi konuları olmak üzere bunlar gibi bir çok konularda eğitim alacaklar. Eğitimler konularında uzmanlar tarafından verilmektedir. Türk Metal Sendikası Lokalimizden yönetim kurulu üyelerimiz ve işyeri temsilcilerimizle birlikte uğurladığımız üyelerimizin başarılı bir eğitim dönemi geçirmelerini temenni eder ve hayırlı yolculuklar dilerim.” dedi.
 
Yasemin özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi