Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı ortaklarının üye sayılarında artış yaşandı. Bu süreçte en çok üye artışı sağlayan siyasi parti olan İYİ Parti, 500 bin barajını aştı. İyi Parti Biga İlçe Başkanı Mahmut Aydemir de bir açıklama yayınlayarak teşekkür etti
 
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, muhalefetin erken seçim çağrılarını tekrarladığı dönemde faaliyette bulunan siyasi partilerin üye sayısı verilerini üç ayın ardından güncelledi. 2022 yılının ilk verilerine göre 3 Ocak itibariyle Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı üyesi siyasi partiler üye sayılarını arttırdı. Bu süreçte en çok üye artışı sağlayan siyasi parti olan İYİ Parti, 500 bin barajını aşarak MHP’yi de geride bırakırken bir diğer dikkat çeken artış ise DEVA’da yaşandı ve parti 100 bin barajını aştı.

 
Bir basın açıklaması yayınlayan İYİ Parti Biga İlçe Başkanı Mahmut Aydemir; “Değerli Bigalı hemşerilerim, kıymetli basın mensupları; Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Sözlerime başlarken, İYİ parti için gurur kaynağı olan bir durumu sizlerle paylaşmak istiyorum. 3 Ocak itibariyle İYİ Parti geride kalan üç ayda siyasi partiler arasında üye sayısını en çok arttıran parti oldu. 500 bin barajını ve MHP’yi geçen İYİ Parti, üye sayısı 86 bin 924 artarak 512 bin 543 kişi oldu. Yani İYİ Parti, bugün artık, yarım milyon kişilik, kocaman bir aile. Bu vesileyle, yürüdüğümüz bu kutlu yolda bize güvenen, omuz veren, güç katan tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah bizi sizlere mahcup etmesin. İyi ki varsınız, İyi ki ailemize katıldınız. İYİ Parti ailesinin büyüyüp,bu günlere gelmesinde emeği geçen bütün yönetimime ve görev alan kardeşlerime de şükranlarımı sunuyorum. Partimizi bugünlere taşıdınız. Sağ olun, var olun. Ayrıca partimize üye olmak isteyenler internet ortamından başvuru yapabilirler, ya da partimize bir çay, kahve içmeye bekleriz” ifadelerini kullandı.
 
Mehmet özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi