Biga'da Can Hastanesi önündeki kavşak başta olmak üzere trafik ışıklarındaki numaratörlerin kaldırılması vatandaşların canını sıkmaya devam ediyor. Biga PTT'de gönderilmeye bekleyen binlerce ceza evrakı olduğu iddia ediliyor.

Numaratör olmadığı için trafikte sarı ışığa takılan vatandaşlara ceza gönderiliyor. Yeşil ışıkta geçmeye çalışan vatandaşların sarı ışığa yakalanması ise ceza yazılmasına neden oluyor.

Sarı ışıkta geçtiği için 314 lira ceza yediğini iddia eden ve isminin kullanılmasını istemeyen bir okurumuz ise gazetemize yaptığı şikayette; "Dilekçe mi vermek gerekiyor. Belediyeye mi gitmeliyiz, yoksa Biga İlçe Emniyet Müdürülüğü'ne mi gidelim. Bu ışıklara numaratör takılsın. Kaçıncı saniyede olduğunu bilelim. Cezalardan kurtuluruz bari. Sürekli tebliğ geliyor. Biz yeşil diye geçmeye çalışıyoruz. Tam geçerken sarı kırmızı derken arkadan cezayı yazıp gönderiyorlar" ifadelerini kullandı.

"Sarı Işık"
Yeşilden sonra yanan sarı ışık: Yolun trafiğe kapanmak üzere olduğunu bildirir. Güvenle duramayacak yaklaşmış olan araçlar dikkatli geçiş yapabilirler. Diğer araçların ışığı geçmeden durmaları gerekir.


Kaynak: Biganın Sesi