Bilgilendirme toplantısında; KOSGEB Girişimcilik Dairesi Başkanı Cemil Arda Taşkıran, Biga TSO Meclis Bas¸kanı Melih Akyıl, Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Erdoğan ve Cüneyt Oflaz,  Meclis Üyesi Serdar Seçilen, Çanakkale KOSGEB Müdürü Barış Alural, KOSGEB Uzmanı Sedat Akay ve çok sayıda Oda üyeleri hazır bulundu.
 
“DESTEK PROGRAMINDA, KRİTERLERİ SAĞLAYAN FİRMALARA 2 YIL ÖDEMESİZ 0 (SIFIR) FAİZLİ KREDİ İMKANI SUNULUYOR”
 
Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan; "Üretimin desteklenmesi adına devletin elini taşın altına fazlasıyla koyarak verdiği destekler var. Esas amacımız üretim ve istihdam. Bugüne kadar olan desteklerin yanında önümüzdeki süreçte de uygulanacak olan yeni desteklerin olduğunu görüyoruz. Bir taraftan biz iş dünyası olarak sorumluluk alacağız, devlet de elinden geldiği miktarda bize katkı sağlayacak. Hep birlikte çalışmak zorundayız. Önümüzdeki süreç çok önemli. Herkes bu desteklerden payına düşeni almalı. Bizlerin kurumlardan beklentimiz işlerin kolaylaştırılması ve hızlandırılması. Kanunların ve yönetmeliklerin koyduğu kuralların biraz daha yararlanıcıların lehine olması en büyük arzumuzdur. Zaman zaman bazı sıkıntıları duyuyoruz. İnanıyoruz ki gerekli kolaylıklar sağlanacaktır" dedi.
 
Bilgilendirme toplantısı, KOSGEB Girişimcilik Dairesi Başkanı Cemil Arda Taşkıran, Çanakkale KOSGEB Müdürü Barış Alural ve KOSGEB Uzmanı Sedat Akay tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme sunumu ve soru-cevap bölümü ile tamamlandı.
 
Cahit mavili
 


Kaynak: Biganın Sesi