Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın 6 Şubat Pazar günü saat 10:00’da Köşklübağ Düğün Salonu’nda gerçekleştireceği Seçimli Olağan Genel Kurulu öncesi mevcut Başkan Sait Tanur bugün adaylığını açıkladı.
Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın 639 üyesi mevcut Başkan Sait Tanur ya da Sabri Kurt için oy kullanacak. Biga’da mesleki odalar arasındaki son seçim de gerçekleşmiş olacak.
Oda üyelerinin kalabalık katılımıyla kamuoyu önüne çıkan Başkan Sait Tanur; “Meslek odamız 69 yıllık köklü bir kuruluş, adeta büyük bir çınar. Ben de bu köklü çınarın parçası olmaktan gurur duyuyorum. Ayrıca böylesi özel bir camianın içinde olmaktan dolayı bize güvenerek 4 yıl boyunca önemli bu görevi layık gören tüm üyelerimize de canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadeleriyle sözlerine başladı.

Başkan Tanur özetle şöyle konuştu:
“MESLEĞİN İÇİNDEYİM”
“24 yıldır bu şerefli mesleğin emekçisi ve bu güzide odanın üyesiyim. Meslek hayatıma minibüs işletmecisi olarak başladım. Şehir içi minibüs ve küçük otobüs işletmecisi olarak halen devam ediyorum. İşin içinde olan biri olarak mesleğimizin sorunlarını ve zorluklarını tüm üyelerimiz gibi ben de yaşıyorum. Zaten bu mesleği sürdürmeyen, bugün içinde olmayan birinin bunu anlaması da hissetmesi de çözüm üretmesi de takdir edersiniz ki çok zordur. Bu meslek bizlere her geçen gün daha zorlu şartlar sunuyor. Yakıtlara gelen zamlar, işletme giderlerimizdeki artışlar, araçlarımızın bakım giderlerindeki yükselişler gündelik hayatımızda yaşadığımız sorunlar belimizi bükmeye devam ediyor. Bir de tüm bunlar yetmezmiş gibi pandemi ile geçen Uzun bir döneme maruz kalmış bulunuyoruz.”
“ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞTIK”
“Her şeye rağmen bizler 4 yıl önce söz verdiğimiz gibi her zaman üyelerimizin yanında olduk. Her zaman ulaşılabilir olduk. Hiçbir üyemizi yalnız bırakmadık. Üyelerimizin derdini kendi derdimiz bildik. Her zaman çözüm odaklı olduk, hiçbir zaman bahanelerin arkasına sığınmadık. Bu anlayışımızı yılmadan, yorulmadan her koşulda aynı heyecanla devam ettirdik. Daha önce de ifade ettiğim gibi; ‘‘Yalnızca muhasebe tutup, plaka basan ve bu anlayıştan öte geçemeyen bir oda başkanı olmayacağımı’’ söylemiştim. Geldiğimiz bu noktada bu hizmetlerimizi kesintisiz ve en güzel biçimde devam ettirdiğimiz gibi bu camianın değerli üyeleri için canla başla da mücadele etmeye devam ettik, taş üstüne bir taş daha koymaya gayret gösterdik. Kaynaklarımızı her zaman verimli ve üyelerimiz menfaatine kullandık. Her zaman şeffaf olduk. Bu gelinen süreçte üyelerimize daha hızlı ve kesintisiz hizmet sunabilmek için; 1999 model kurtarıcımızı sattık, yerine 2017 model odamıza ve Bigamıza yakışır, üyelerimizin kullanımına hazır bir kurtarıcı aldık.”

“ÇEKİCİMİZİ YENİLEDİK, GARAJ DÜZENLENDİ”
“Köy Minibüslerimizin depolama yaptığı Çay yatağındaki lokal büfe ve berberimiz in bulunduğu Sosyal tesislerimizde hizmetin aksamaması ve mağduriyet yaşanmaması için zemin asfaltlanarak çevre düzenlenmesine büyük emek harcadık. Zemin kullanımı yetersiz olan garajımızın düzenlenmesini sağlayarak üyelerimize yakışır bir şekilde kullanımlarına sunduk. Plaka basım sürecini hızlandırdık ve modernleştirdik. Özellikle esnaflarımızın işlerinin sekteye uğramaması adına saatlik verilen bu hizmeti sürekli hale getirdik. Üyelerimizin sesini ve sorunlarını çözüm merciilerine en hızlı şekilde ilettik. Gerektiğinde Biga’da,gerektiğinde Çanakkale’de,gerektiğinde ise Ankara’da esnafımızın sesi ve nefesi olduk. Tüm dert ve sıkıntılara karşı esnafımızla birlik olduk, beraber olduk. Çözümler aradık.”
“AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN, LAFA BAKILMAZ”
“Görevimizi yaptığımız sürece Böylesi şerefli bir mesleği yapan tüm meslek büyüklerimize de saygıyı elden bırakmadık. Sevgiden asla vazgeçmedik. Koltuktan güç almadık. Her zaman koltuğun hakkını veren olmak için çabaladık.çabalamayada devam edeceğiz. Söylenecek çok söz, anlatılacak çok şey var. Ancak sözün özü: ‘’Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.’’ Mesleğimiz ve üyelerimiz adına yaptıklarımızı en iyi yine kıymetli üyelerimiz biliyor ve yine onlar görüyor.”
“TÜM ARKADAŞLARIMA GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”
“Bu vesileyle birlikte mücadele ettiğimiz geçmiş yönetimimizdeki arkadaşlarımızın tamamına canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Şimdi birlikte bir mücadeleye yeniden başlayacağımız arkadaşlarımıza ve ekibimize yeni katılan dostlarımıza ise hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. İnanıyorum ki arkadaşlarımızla beraber esnafımızı, odamızı ve mesleğimizi çok daha iyi yerlere taşıyacağız. 6 Şubat saat 10:00’da yapacağımız seçimli genel kurulda 639 üyemiz oy kullanacak. Ben tüm üyelerimizi, cefakar ve vefakar emekçilerimizi, hayatını yollarda geçiren, kendini yollara adayan tüm dostlarımı, büyüklerimi küçüklerimi Köşklübağ Düğün Salonu’nda gerçekleştireceğimiz Seçimli Genel Kurula davet ediyorum.ve tüm üyelerimizin desteklerini bekliyorum.”

“KATILIM YÜKSEK OLURSA…”
“Ne kadar çok üyemiz iradesini, oyunu sandığa yansıtırsa, bir sonraki dönem seçilecek yönetimimiz o kadar güçlü olur. Allah dürüst, şeffaf ve samimi olanların yanındadır. 4 yıl önce üyelerimizin en sağlıklı ve en doğru kararı vereceğine olan inancımı dile getirmiştim. Yine üyelerimizin kararı, başımızın üstündedir. Genel kurulumuz hayırlı olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.Hoşça kalın Dostça kalın Allaha emanet olun. Saygı ve sevgilerimle... 6 Şubat’ta görüşmek dileğiyle”

Bir 7 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 7 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 9 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 7 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 5 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 11 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir


Kaynak: Biganın Sesi