Genç ve başarılı başkan bu kez Büyük Birlik Partisi'nin ilçe başkanlığı görevine getirildi. BBP Çanakkale İl Başkanlığı'nda yapılan törenle BBP Biga İlçe Başkanı olarak atanan Enes Şahin aynı zamanda kurucu ilçe başkanı da oldu.
 
Yeniden Refah Partisi Biga İlçe Başkanı iken yaptığı başarılı çalışmaları ve kısa sürede partinin üye sayılarını arttırması ile dikkatleri üzerine çeken Enes Şahin partisinin ilçe başkanlığından ve parti üyeliğinden sürpriz bir şekilde istifa etmişti.
 
Genç ve başarılı başkan bu kez Büyük Birlik Partisi'nin ilçe başkanlığı görevine getirildi. BBP Çanakkale İl Başkanlığı'nda yapılan törenle BBP Biga İlçe Başkanı olarak atanan Enes Şahin aynı zamanda kurucu ilçe başkanı da oldu.
 
Çanakkale Büyük Birlik Partisi İl Binası'nda gerçekleşen toplantıya Enes Şahin'e destek olmak için büyük bir kalabalık da eşlik etti. Şahin, daha önce de kurucu ilçe başkanı olarak görev almıştı.
 
Törende yer alan Çanakkale BBP İl Başkanı Levent Çavuş, Başkan Enes Şahin'e görevinde başarılar diledi.
 
Bir süre ara verdikten sonra yeniden siyasete dönen BBP Biga İlçe Başkanı olarak atanan Enes Şahin; "Yerelde siyaset yapmak zordur. Daha önce istifa ettiğimde yeniden siyasetin içinde olmakla ilgili bir isteğim ve kararım yoktu. Ancak yol arkadaşlarım, büyüklerimden gelen yoğun istekleri değerlendirmek durumunda kaldım. Yol arkadaşlarımın güçlü desteği ile Büyük Birlik Partisi Biga İlçe Başkanı olarak atandım. Büyük Birlik Partimizin Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun izinden gitmek, onun gösterdiği hedefle yolumuzu çizmek benim için bir onurdur. Bu genç yaşta böylesi önemli bir sorumluluğu bana layık gören başta yol arkadaşlarım olmak üzere BBP Çanakkale İl Başkanımız Levent Çavuş'a ve partimizin genel başkanı Mustafa Destici'ye teşekkür ediyorum. Bizim için siyaset demek, onurlu bir yol demektir. Bizim için siyaset demek, ahlaklı bir duruş demektir. Bizim için siyaset demek, saygı demektir. Bu ahlaki değerlerimizle birlikte bir yol yürüyeceğiz inşallah. Benim en büyük önceliğim Bigamıza hizmet etmek. Çocuklarımızın huzurla yaşayabileceği bir Biga için mücadele etmek en büyük hedefim. Büyük bir fedakarlık örneği göstererek bana güç veren sevgili eşim başta olmak üzere tüm Büyük Birlik Partimize, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın" ifadelerini kullandı.
 
Büyük Birlik Partisi Biga İlçe yönetiminin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.
 
Mehmet özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi