Başarılı sporcu transferiyle birlikte eğitim öğretim hayatını da tam burslu olarak Okyanus Koleji'nde sürdürecek. Bu transfer Biga'nın gurur tablosu olarak yerini aldı.
 
Biga 18 Eylül Gençlik ve Spor Kulübü'nün U14 yaş grubunu oyuncusu Yiğit Efe Alpak Anadolu Efes'e transfer oldu.
 
Eurolig Şampiyonu Anadolu Efes'in altyapısında ter dökecek başarılı sporcumuz Yiğit Efe, bu transferi sonrası eğitim hayatına da tam burslu olarak Okyanus Koleji'nde devam edecek.
 
Biga 18 Eylül Gençlik ve Spor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada; "Sporcularımızın hayatlarına dokunabilmek amacıyla çıktığımız bu yolculukta bir gencimizin hayatını basketbol aracılığı ile şekillendirebilecek olması bizlere büyük gurur ve mutluluk vermektedir. Kuruluşundan itibaren kısa süre içinde Biga basketbolunda önemli adımlar atan Biga 18 Eylül Gençlik ve Spor Kulübü olarak arkamızda büyük bir destek olmadan kendi imkanlarımızla hem takım hem de bireysel olarak alınan sonuçlar doğru yolda olduğumuzu gösterip bizlere motivasyon olarak geri dönmektedir. Yeterli destek olduğunda bu kulübün neler yapabileceği konusunu kamuoyunun düşüncelerine bırakıp Anadolu Efes kulübüne Transfer olan Yiğit Efe Alpak kardeşimize yeni kulübünde sakatlıktan uzak, başarılı sezonlar geçirmesi umuduyla başarılar dileriz. Biz, bize inananları asla yarı yolda bırakmayız" ifadelerine yer verildi.
 
MEHMET ÖZDEŞ
 


Kaynak: Biganın Sesi