Edinilen bilgiye göre Biga Belediye Başkan Yardımcısı Sıtkı Keçeci bugün görevden istifa etti. Başkan yardımcılığı görevine kimin getirileceği, MHP'den başka bir ismin başkan yardımcılığına düşünülüp düşünülmediği ile ilgili ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.
 
Ak Parti grubunun tartışmalı kat artışı imar talebinin ve Encümen'e yetki verilmesiyle ilgili bir maddenin CHP, İyi Parti, MHP ve Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Zeki Mutlu'nun 'ret' kararı sonrası ilgili maddeler meclis gündeminden geçmemişti.
 
Karar sonrası Biga Belediyesi'nden gönderilen yazılı bültende; "Biga Belediyesi Meclisi, Mart ayı olağan meclisindeki gündem maddelerini görüşmek için toplandı. Başkan Erdoğan, imar değişikliğini kapsayan gelir getirici projeye yönelik hayır oyu kullanan CHP, MHP, İYİ Parti ve Bağımsız Meclis Üyelerine seslenerek, “Biga Belediyesi için gelir getirici proje yapmamızdan mı, Biga’ya iş üretmemizden mi rahatsızsınız? Sizler neden rahatsızsınız?” şeklinde yazılı ifadeler kullanılmıştı.
 
Bugün gerçekleştirdikleri basın toplantısında hem önceki dönem Biga Belediye Başkanı İsmail Işık açıklamasının sonunda; "Dünkü meclis toplantısında özellikle MHP’li arkadaşlarımızın ranta değil, hizmete önem vererek vermiş oldukları kararlardan dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullanmıştı.
 
CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk ise, MHP Biga ilçe yönetimine ve MHP grubuna teşekkür ederken özetle; "Dünkü belediye meclis toplantısından sonra belediye bir tane açıklama yaptı. ‘Siz Biga’ya hizmet ettirmemek mi istiyorsunuz’ diye. Ben de onlara bir soru sormak istiyorum. Bu sorunun muhatabı kim? Bu sorunun muhatabı biz miyiz? Bu soruya muhatap olarak sadece CHP’yi niye gösteriyorsunuz? Orada hayır diyen Cumhuriyet Halk Partisi var, İyi Parti var, Milliyetçi Hareket Partisi var, Belediye Başkan Yardımcısı var, bağımsız belediye meclis üyesi Zeki Mutlu var. Biz hangimiz, bu sorunun muhatabıyız? Ya da bu insanların niye hepsi birden buna ‘hayır’ diyor. Bu işte bir kırçıllık olması lazım. Şark kurnazlığının gereği yok" demişti.
 


Kaynak: Biganın Sesi