Açılış törenine; Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ejder, esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi Başkanları, oda başkanları ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortakları katıldı.
 
S.S.Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sokullu yaptığı açılış konuşmasında, " 1 Ocak 1963 yılında 13 Bigalı esnafın bir araya gelerek kurduğu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 59'uncu yılını idrak etmektedir. Bu vesile ile yeni binamıza geçerek hizmet vermeye başladık. Katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim" dedi.
 
Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ejder'de kooperatifçiliğin birlik ve beraberlik işi olduğunu belirterek, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi örnek bir kooperatifimizdir. Başkanıma ve yönetim kurulunu başarılarından dolayı tebrik ediyorum" diye konuştu.
 
Açılış konuşmalarının ardından dualarla kurdele kesimine geçildi. İstiklal Mahallesi, Uğur Mumcu Sokak No:13’te hizmete giren binanın gezilmesinin ardından açılış programı sona erdi.
 Bir 7 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 7 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilirBir 6 kişi, oturan insanlar, ofis ve iç mekan görseli olabilirBir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Yasemin özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi