Ankara'da ve Edirne'de katıldığı toplu eylemlerde üyelerin hakları için mücadelesini sürdüren Eğitim İş Biga Temsilcisi Yüksel, Biga'da da eğitim ve sağlık alanında protokoller imzalıyor.
 
Son zamanlarda Biga'nın en aktif eğitimci sendikası olarak dikkat çeken Eğitim İş'te Başkan Okan Yüksel; sağlık alanında Can Hastanesi ile, eğitim alanında ise Biga Doğa Koleji ve Biga Kampüs Koleji'yle indirim protokolleri imzaladı.
 
Eğitim İş Biga Temsilcisi Okan Yüksel yaptığı açıklamada; "Son dönemde üyelerimizin yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz ve mutlu oluyoruz. Öğretmen arkadaşlarımızın ve eğitim emekçilerimizin haklarını savunmak bizim en büyük görevimiz. İnsanca bir yaşam herkesin hakkı. Özellikle geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitim ve öğretiminde aktif rol alan eğitim emekçilerinin yaşam koşulları her şeyden önemli bizim için. Biga'da hem iki özel kolejle hem de özel hastane ile indirim protokolleri imzaladık. Üyelerimiz indirimli bir şekilde eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanabilecekler. Bizler sendikacılığın hem eylemsel anlamda hem de düşünsel anlamda toplumsal yaşam için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Tüm eğitimci arkadaşlarımızı sendikamıza, sendikal mücadeleye davet ediyorum. Biz aynı gemideyiz ve hep birlikte kazanacağız" ifadelerini kullandı.
 
MEHMET ÖZDEŞ
 


Kaynak: Biganın Sesi