Biga'da bir grup derneğin 2017 yılı Mayıs ayında kurdukları Biga Dernekler Platformu, pandemi sonrası ilk toplantısını geçtiğimiz Ocak ayı sonunda yapmıştı. Biga Pomaklar Derneği Başkanı İrfan Çınar'ın dönem başkanlığındaki ikinci toplantı gerçekleştirildi.
 
Biga'nın değerleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunulan toplantının ardından Biga Dernekler Platformu adına konuşan dönem başkanı ve Biga Pomaklar Derneği Başkanı İrfan Çınar; "Biga Dernekler Platformu olarak Biga'mızın kültür ve turizmine verdiğimiz katkılardan dolayı tüm Biga Dernekler Platformu bileşenlerini canı gönülden kutluyorum. Böylesi önemli bir görevi yerine getirebilmenin sorumluluğunun bilincindeyiz. Bigamıza değer katmak hedefiyle aylık toplantılarımızı yeniden başlattık. Verimli bir toplantı yaptık. Koronavirüs sürecinin normalleşmeye doğru gittiği şu günlerde tüm Bigalı hemşehrilerimize sağlık ve mutluluk diliyorum" ifadelerini kullandı.
 
Toplantıya Biga Pomaklar Derneği Başkanı İrfan Çınar, Bigalı Mehmet Çavuş Derneği Başkanı Necdet Özer, Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Duran, Biga Kafkas Kültür Derneği Başkanı Caner Şık, Biga Motosiklet Kulübü Derneği adına dernek yöneticisi Selçuk Kurt, Biga Amatör ve Sportif Balıkçılık Derneği Başkanı Cengiz Güler ve Platform Sekreteri Ömer Tirendez katıldılar.
 
CAHİT MAVİLİ
 


Kaynak: Biganın Sesi